Дров'яні каміни своїми руками - робимо дров'яної камін

Дров'яним каміном іменують зазвичай особливим чином оформлену домашню піч з відкритою топкою. Підігрів приміщення при всьому цьому здійснюється тільки за рахунок виділеної від згоряння деревини термічний енергії. Отдаваемое каміном тепло становить, зазвичай, менше 10-20%, а вся інша енергія витрачається не зовсім добре, а точніше – йде в трубу. Тому подібне споруда вживається в більшості випадків не для грунтовного опалення кімнат, а швидше як особливий елемент декору, що дозволяє кохатись «живим» вогнем не виходячи з дому.

Вибудувати дров'яної камін своїми руками ви можете в цьому випадку, якщо строго дотримуватися певних правил та інструкцій. Деякі з цих інструкцій ми спробуємо висвітлити в пропонованій вашій увазі статті.

Відразу звернемо увагу на те подія, що в квартирі міського висотного будинку сконструювати камінну піч вам навряд чи вийде. Отримати дозвіл на споруду каміна в сучасному висотному будинку фактично нереально. Краще всього така споруда підходить для розміщення його на дачі або в особистому приміському будинку.

Види дров'яних камінів

Дров'яні каміни можуть мати самі різні виконання та відрізнятися як за формою і габаритами, так і по виду, вживаного для їх виробництва матеріалу і стилю дизайну.

Велика частина з цих модифікацій камінного вогнища працюють зазвичай на твердих видах палива (дрова, вугілля тощо). За стилем будівельного виконання вони, як і звичайні каміни, поділяються на печі:

 • традиційного стилю;
 • з авангардним дизайном;
 • оформлені під сільський стиль (кантрі);
 • виконані в стилі модерн.

За місцем власного проживання у просторі приміщення дров'яні каміни діляться на наступні види:

 • вбудовуються;
 • кутові;
 • пристінні;
 • острівні.

По виду застосовуваного матеріалу всі ці конструкції прийнято ділити на чавунні та металеві каміни.

У приватному будинку дров'яної камін кутового типу, наприклад, може розміщуватися у вітальні, в кабінеті для роботи або в курильні. Більшість камінів подібного типу викладається зазвичай з цегли і може мати самі різні варіанти облицювання. Розміри камінів кутового типу залежать, звичайно, від розмірів тих приміщень, де вони розташовуються.

Вибір каміна

Для тих, хто має бажання побудувати камін своїми руками, добре підійде дров'яної камін, зроблений з того чи іншого металу. Особливо великим попитом стали користуватися такі каміни з настанням епохи «Хай-Тек». Такі печі дуже зручні в експлуатації, тому можуть випускатися і в розбірному варіанті (що дозволить вам демонтувати їх з настанням літа).

Дуже стильно виглядають в наш час і чавунні камінні конструкції. Для їх облаштування вам достатньо придбати звичайну чавунну топку, яка потім закривається спеціальним порталом з литого чавуну.

Зазначимо, що під легкі або розбірні конструкції робити грунтовний фундамент зовсім не обов'язково.

Для таких печей досить зробити рівну основу, викладене з декількох шарів цегли (зазвичай вистачає трьох рядів). При організації такого фундаменту спочатку на майданчик поміщається просочений в розчині глини повсть, а зверху на нього укладається сталевий лист. Іноді замість цегли використовується полегшена бетонна плити.

Рекомендації з облаштування дров'яного каміна

Дров'яної камін класичного типу складається зазвичай з двох основних частин – паливника і димаря без системи димоходу.

При самостійному виготовленні такої конструкції вам необхідно взяти до уваги наступне:

 1. Камінний топлівнік повинен бути досить широким, але не надто глибоким, причому його бічні і верхні поверхні повинні розширюватися в бік приміщення.
 2. У внутрішній частині каміна (прямо в тому місці, де топлівнік плавно переходить в трубу) обов'язково слід зробити спеціально відформований газовий поріг. Цей поріг потрібен для того, щоб створити перешкоду утворенню іскор і небезпечних перепадів тиску, що призводять до підвищеної задимленості каналу і накопичення в ньому сажі. Газовий поріг можна зробити на 1-2 см ширше розмірів димової труби, причому його виступ може бути виконаний урівень з лицьового стіною труби.
 3. Оскільки в каміні подібного типу отримати більшу тягу не вдається – вам доведеться зробити над ним спеціальну накопичувальну шахту, з якої скупчується дим буде з часом поступово віддалятися по трубі на вулицю.
 4. Якщо у вас є готовий димовідвід, то можна вибрати більш простий варіант виготовлення дров'яного каміна, що припускає використання готових паливних касет в якості топливника.
 5. Заключним штрихом в облаштуванні затишного домашнього вогнища є установка традиційних грат для гасіння іскор та укомплектування його набором кованих інструментів.

Дров'яні каміни фото:


Також читайте по темi:
 • Каналізація в лазні своїми руками – робимо каналізацію для лазні

 • Як зробити стусло своїми руками – робимо стусло

 • Як зробити диван своїми руками – робимо диван (+ фото)

Читайте на нашому сайтi: