Таке практичне скло

Фартухи для робочої поверхні кухні робилися з різних матеріалів, і найбільш затребуваними залишалися вироби з керамічної плитки. Але час не стоїть на місці, і ось на зміну таким звичним квадратикам і прямокутникам кахлю на робочій стіні прийшли фартухи для кухні зі скла.

Виготовлені ці панелі з особливого сорту загартованого матеріалу. Досить сказати, що їх товщина в 5 разів більше, ніж звичайного віконного скла. Товщина таких фартухів починається від 6 мм. Цього цілком достатньо, щоб скло набуло високих характеристик.

Зрозуміло, що якщо встановити просте прозоре скло на місце робочої стінки, то ніякого особливого чарівності це інтер’єру не додало б. Тому скляні фартухи фарбують у різні кольори. Для особливо творчих і оригінально мислячих клієнтів можуть запропонувати скляні панелі з фотодруком. Ця технологія дозволяє нанести на скло  будь-яке зображення.

Скляний фартух для кухні може складатися з однієї або декількох панелей. Це залежатиме від розміру вашої робочої стіни. Для того щоб панель довго зберігала свою цілісність, її розмір не повинен перевищувати 3 метри в довжину. Оптимальний варіант – 2,5 метра. Якщо ваша робоча стіна відрізняється великим розміром, то вам просто доведеться взяти дві або три панелі, закріпивши їх поруч, стик в стик.

Чим гарний фартух з скла для кухні?

Фартух для кухні зі скла має масу приємних особливостей, здатних пожвавити навіть самий статичний інтер’єр, полегшити кухонну рутину і надійно захистити робочу стіну.

Скляний фартух для кухні стійкий до величезної кількості впливів. Йому нестрашні сонячні промені і тривале опромінення ультрафіолетом, він не реагує на краплі розпеченого жиру і води. Він готовий прийняти на себе температурний удар, рівний +120 градусам (за Цельсієм).    Скляний фартух не вступає у взаємодію з побутовою хімією, не виділяє при нагріванні ніяких додаткових речовин. Він інертний до кислот, лугів і солей. Навіть тим, хто страждає складними формами алергії, скляний фартух не принесе ні найменших проблем.

При всій своїй уявній крихкості і прозорості скляні панелі безпечні в експлуатації. Вони витримують навантаження рівну вазі дорослої людини. Пряме попадання важкого предмета теж не надто їм страшно. Звичайно, якщо ви прицільно метне в фартух з скла важку каменюку, то цілком можливо, вам вдасться пошкодити панель. Є у скляних панелей одне слабке місце – торець. Ось з цього боку їх розбити набагато легше. Але після того, як ваш фартух займе своє гідне місце на кухні, то нанести сильний торцевої удар по ньому буде скрутно навіть прицільно. А ймовірність випадковості і зовсім прагне до нуля.

Як правильно підібрати дизайн кухонного фартуха зі скла

Найбільш затребувані з усього сімейства скляних панелей для робочої стіни – це фартухи з нанесеними на них зображеннями. Вони носять назву скіналі. Зображення наноситься на зворотну поверхню панелі. Є й подвійні скіналі, коли зображення роздруковується на плівці або папері і вкладається між двома скляними панелями. Однак такий варіант має багато недоліків. Зокрема, збільшена вага конструкції, а також небезпека того, що носій із зображенням деформується в процесі експлуатації.

Для кухні невеликого розміру підійде однотонний фартух відтінку основного колірного акценту кухні. Добре також буде виглядати панель, прикрашена невеликим малюнком по світлому фону. Благо, інтер’єрна мода вельми заохочує рослинні орнаменти, геометрію і абстракцію. Не варто вибирати густо розташовані малюнки великих обрисів. Занадто яскравих, контрастних відтінків теж краще уникати. Це лише підкреслить невеликі розміри кухні і створить відчуття тісноти.

Читайте на нашому сайтi: