Навіть добре облаштований фасад за деякий час потребує відновлення. Важким випробуванням для фасаду є зимовий період та вплив мінливих атмосферних чинників.  Високоякісні фасадні штукатурки і фарби сприяють його захисту проти різних негативних акторів. Після кількох сезонів варто перевірити стан фасаду. Такий огляд найкраще робити після зими.

Фасад – це зовнішня частина будівлі, можна сказати, що це візитка його господарів, тому вигляд фасаду значною мірою впливає на те, як сприйматимуть споруду. Акуратний зовнішній вигляд надає будинку привабливості, натомість – брудний і занедбаний фасад викликає негативні враження про мешканців будинку.

Сучасні фасадні штукатурки і фарби забезпечують високу міцність і естетику фасаду. Але слід пам’ятати, що фасад зазнає постійного впливу руйнівних атмосферних чинників та механічних пошкоджень. Невеликі тріщини, що з’явилися після зимового періоду можуть спричинити серйозні проблеми. Найкраще відразу відреагувати, використовуючи сучасні рішення для забезпечення ефективного захисту фасаду на довгі роки.

Чистий фасад без грибків і плісняви

З плином часу на фасаді з’являються різні забруднення. Різні плями, нальоти часто виникають на фасадах, якщо будинки розташовані поблизу промислових об’єктів. Якщо будинки є поза містом, то джерелом забруднення фасадів може стати пил ґрунтової дороги. Щоб очистити фасад від такого виду забруднень можна скористатися спеціальним обладнанням для миття зовнішніх стін під тиском. Тиск і температуру води потрібно обирати залежно від рівня забруднення поверхні. Якщо немає такого оснащення, то найкращим рішенням у такому випадку – звернутися до спеціалізованої фірми, яка надає такі послуги.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

«Насамперед, оцінюючи стан фасаду, слід звернути увагу на те, чи не уражений він пліснявою та грибком, які найперше спричиняють руйнування будівлі. Першою характерною ознакою появи таких мікроорганізмів є зелений наліт. Щоб ефективно усунути грибки і плісняву, потрібно використати відповідні засоби. Також для видалення з поверхні мікроорганізмів слід застосувати щітку з шорстким ворсом або шпателем. Потім поверхню змити водою під тиском таким чином, щоб не пошкодити фасаду. На суху поверхню можна нанести протигрибкові засоби», – зазначає Орест Жураківський, начальник відділу технічних консультантів ТзОВ «Снєжка-Україна». Якщо фасад потребує фарбування, то у такому випадку фарбу на поверхню можна наносити через 3 дні після вказаних вище робіт.

Для ефективного захисту фасаду будинку проти плісняви і грибків можна використати фасадні матеріали, які мають високу стійкість до забруднень і біологічної корозії, наприклад, Силіконову Фасадну Фарбу FN 30 FOVEO TECH i Силіконову Штукатурку TN 30 FOVEO TECH. Використання цих матеріалів особливо виправдане для будівель, що розташовані поблизу лісів, садів, парків, берегів водосховищ, у місцевостях з високою вологістю, біля промислових зон.

Тріщини і пошкодження

«Якщо на фасаді є тріщини, то у них потрапляє вода, яка з плином часу спричиняє його руйнування. Таким чином, після зими необхідно ретельно перевірити стан фасаду, щоб запобігти утворенню тріщин і уникнути його пошкодження. Якщо є найменші тріщини, то слід відразу зреагувати, бо залишивши на фасаді найменші тріщини, згодом це може негативно вплинути не лише на вигляд фасаду, але на його термін експлуатації. Для ремонту щілин і виїмок слід використати штукатурний або клейовий розчин для мінеральної вати або пінопласту. Тріщини потрібно розширити і поглибити, ретельно очистити, заґрунтувати і наповнити розчином,» – додає Орест Жураківський. Подекуди буває, що штукатурка на фасаді або термоізоляційний матеріал утепленого будинку пошкоджені механічно, наприклад, таке може статися під час парковки машини.

foveo budynek

У такому випадку необхідно видалити пошкоджені фрагменти і добре очистити щілину, а також армовану сітку. Далі слід заґрунтувати основу, вирізати термоізоляційний матеріал відповідного розміру і приклеїти його за допомогою клейового розчину. Після нанесення клею втоплюємо у нього сітку, щоб вона заходила на вже наявну сітку і перекривала її. Тоді вирівнюємо поверхню. Наступний етап – ґрунтування, нанесення штукатурки і фарбування. Увага! Усі згадані роботи потрібно виконувати за температури не нижчої ніж +5°C, і за відсутності атмосферних опадів. Звісно, що фасад, що був оздоблений десятки років тому, потребує комплексного оновлення і відповідного утеплення. Але такий етап робіт варто довірити фахівцям. Крім того, слід обирати сучасні технологічно-інноваційні вироби, які забезпечують високу стійкість до впливу атмосферних чинників, забруднення і розвитку грибків і плісняви. Завдяки використанню виробів якісної професійної системи утеплення FOVEO TECH, будь-яка будівля матиме привабливий фасад, який легко утримувати в чистоті впродовж багатьох років.

Читайте на нашому сайтi: