Камін з гіпсокартону своїми руками + фото

Камін в будинку – це стильно, модно і актуально. Така конструкція урізноманітнює інтер'єр і робить унікальний вид приміщення. Але справжні каміни коштують досить недешево, при всьому цьому розташувати їх у звичайній квартирі не завжди може бути. Все ж, вихід завжди є. Для того щоб прикрасити будинок, можна зробити камін з гіпсокартону своїми руками. Такий камін можна встановити навіть в однокімнатній квартирі.

Конструкція з гіпсокартону може мати будь-який вид, цей матеріал дозволяє створювати навіть складні короба. Варто при всьому цьому тримати в голові, що такий камін не буде реальним, він не зігріє, а тільки створить видимість. Все ж, джерела вогню поміщати в нього можна. Дрова, підсвічені ліхтариком, або істинні свічки, розміщені в такому каміні, створять комфорт і відчуття присутності живого вогню.

Підготовка підстави

Перед тим, як зробити камін з гіпсокартону, потрібно копітко обрати місце для його установки і приготувати його поверхню.

 1. Підстава каміна – бетонна подушка. Її розміри по ширині і довжині повинні виступати за межі конструкції на 25-30 см. Над підлогою подушка повинна височіти на 20 см.
 2. Стінки поряд з майбутнім каміном потрібно захистити. Це потрібно з техніки безпеки. В якості захисних матеріалів відмінно підійде магнезит. Можна також використовувати азбест або газобетон.
 3. При проектуванні каміна для надання йому природності варто врахувати, що глибина топки повинна бути близько 2/3 від висоти конструкції.

Монтаж каміна

Камін з гіпсокартону встановлюється на залізні профілі. Це робиться за тією ж схемою, що і виготовлення гіпсокартонного короба.

Для робіт з гіпсокартоном потрібні:

 • дриль ударний (вона буде застосовуватися як перфоратор);
 • ножівка та болгарка;
 • довга лінійка;
 • косинець;
 • спиртовий рівень;
 • олівець;
 • електролобзик.

З матеріалів для роботи потрібно взяти листи гіпсокартону, профілі, також шурупи і дюбелі. Також знадобиться абразив і замазка.

 1. На оброблену стінку встановлюються профілі. Це база для створення конструкції. Якщо стінка бетонна, то не обійтися без використання за раніше вбудованих дюбелів.
 2. Коли профільний каркас створений, він обшивається гіпсокартоном. Матеріал потрібно відміряти і порізати за допомогою шиповки або болгарки.
 3. Сполуки гіпсокартонних плит також потрібно посилити профілями. Всі зайві частини гіпсокартону треба відрізати.
 4. Шви закріплюються саморізами, а потім ретельно закладаються шпаклівкою. Перед шпатлюванням треба добре обробити краї аркушів, щоб вони були рівними. Для цього згодиться абразив (шкурка).
 5. Усередині каміна в обов'язковому порядку треба встановити жаростойкую обшивку. Це може бути звичайна фольга.

Камін можна зробити практично будь-якої форми, гіпсокартон та профілі це дозволяють. Одна з оригінальних конструкцій – напівкруглий камін.

Димохід

Штучні каміни зобов'язані мати димар, як і натуральні. Труба димоходу повинна бути подвійною, причому нижня її частина вставляється у верхню. Трубу необхідно утеплити і встановити в ній заслінку. Утеплення запобігатиме потраплянню холодного повітря, а заслінка – проникнення снігу і дощу.

Оздоблення каміна

Коли сама конструкція готова, можна прикрасити її. Оздоблення каміна гіпсокартоном – один із способів надання йому естетичного вигляду. Крім того, конструкцію можна прикрасити ліпниною або шпаклівкою.

Плівка

Найпростіший і недорогий спосіб обробки штучного каміна – це обклеювання поверхні самоклеїться плівкою. Таку плівку треба тільки розмітити, нарізати на частини потрібної величини і наклеїти. Тримається вона довго. Плівка добре протистоїть різним агресивним факторам. Правда, з плином часу вона все-таки приходить в непридатність. Світлі різновиди матеріалу можуть жовтіти.

Забарвлення

Камін можна пофарбувати. Однак перед роботами треба добре вирівняти його поверхню. Відомо, що на гіпсокартоні можуть бути нерівності, а різні горбки під фарбою будуть дуже помітні.

Щоб пофарбувати гіпсокартон, треба провести наступні роботи.

 1. Спочатку треба приховати всі нерівності на матеріалі, в тому числі ті місця, де вироблялося скріплення саморізами. Головки саморізів ховаються, як і дефекти, за допомогою шпаклівки.
 2. Тепер, коли шпаклівка підсохла, гіпсокартон можна прогрунтувати. Краще для цих цілей вибрати грунтовку з пігментами. Такий склад дозволяє обробляти площу без пропусків.
 3. Наступний етап – сама фарбування. Він проводиться тільки після того, як грунтовка висохла. Для гіпсокартону краще взяти фарбу на водній основі. Крім того, що вона швидко сохне, вона відмінно приховує всі можливі дефекти.

Робота проводиться валиком, щоб уникнути не профарбованих ділянок. Для більшої якості роботи фарбу можна покласти в два шари, попередньо розвівши її водою. Перед кожним фарбуванням треба дочекатися, поки висохне попередній шар.

Для камінів прекрасно підходять матові фарби. Вони приховують недоліки поверхні і добре лягають.

Плитка і її імітація

Найбільш збалансований варіант оздоблення каміна з гіпсокартону – плитка або штучний камінь. Натуральний камінь для фальшкамін не застосовується, він занадто важкий для цього. Можна також застосувати штукатурку для створення імітації каменя або плитки. Найближчим часом це найактуальніший метод декорування. Камінь може бути занадто дорогим, а штукатурка економічна і естетична. Вона дозволяє створювати різні фактури будь-якого кольору.

 1. Для імітації каменя треба спочатку обробити поверхню каміна. Тільки після чого можна приступати до роботи.
 2. На поверхню наноситься шар штукатурки. Після чого треба кельмою або гладилкою створити на ще свіжій штукатурці форму цеглинок.
 3. Наступний крок – обвести рівні краї пензлем, щоб вони нагадували нерівну кам'яну кладку.
 4. Коли штукатурка підсохне, на її поверхню наноситься шар акрил – блакиті потрібного кольору. Місця, де імітується кладка, профарбовуються сірої акрил – блакиттю для надання вигляду цементу.

Справжній камін

Справжній камін – це розкіш, яку може дозволити собі не кожен. Його не встановити у звичайній квартирі, так як така конструкція має свою специфіку. Проте якщо є окремий будинок або обширна житлова площа, можна встановити його своїми руками.

Якщо поставити натуральний камін або піч немає можливості, то завжди є альтернатива – електрокамін. Такі пристосування чудово підходять навіть для квартир. Причому коштувати вони будуть дешевше, ніж кладка справжній печі або каміна.

Електрокаміни створюють ілюзію горіння справжніх дров або вугілля. При всьому цьому живлення відбувається через електромережу. Власникові приладу гарантовано тепло. Крім того, він може милуватися на зачаровують палання вогню.

Справжній дров'яної камін складається з трьох основних частин: димар, топка і зовнішня частина, облицювальна. Встановити його в квартирі складно так як практично неможливо вивести димар у вентиляцію.

Каміни бувають відкриті та закриті. Відкриті мають одну функцію – естетичну. Вони створені для споглядання полум'я і створення атмосфери. Їх тепловіддача досить низька, в районі 25-30%. Закриті каміни мають підвищеним ККД, однак споглядати полум'я в них складно, воно приховано. Найдорожча частина конструкції, як не дивно, облицювання каміна.


Також читайте по темi:
 • Каркас для гіпсокартону своїми руками – будуємо каркас для гіпсокартону

 • Перегородка з гіпсокартону своїми руками – як робити перегородки з гіпсокартону

 • Гаражні ворота своїми руками – встановлення гаражних воріт (+ фото)

Читайте на нашому сайтi: