Кольори для вітальні

У першу чергу хочеться відзначити, що дизайн кожного житлового приміщення повинен носити індивідуальний характер. Він може відрізнятися стилями, вибраними кольорами і використовуваними матеріалами. Наприклад, у вітальні може бути покладений натуральний художній паркет, а на кухні використовуватися плитка. Що стосується стилю, то допускаються найсміливіші поєднання стилів навіть в рамках однієї вітальні. Хоча, найпопулярнішим залишається строгий класичний стиль, що забезпечує нотку урочистості всьому житлу. Одним з найважливіших питань є які вибрати кольори для вітальні.

Однозначно, право вибору колірного рішення на всі 100 % залишається за господарями житла. Можна давати тільки деякі поради і рекомендації. Оскільки у людей різне сприйняття кольору, то колірна гама повинна підбиратися таким чином, щоб вона перебувала в повній гармонії з відчуттями саме господарів будинку.

Безпрограшний вибір

Кавово-молочна або бежева гама завжди вважається абсолютно безпрограшним варіантом. У першу чергу приділіть увагу підбору меблів і визначитеся з кольором. І тільки потім приступайте до підбору відповідного відтінку кольору і його інтенсивності для оздоблювальних матеріалів.

І ось тут ми торкнулися основні характеристики, властиві кожному кольору. Їх усього три.

1) Відтінок – це назва певного кольору: синій, зелений, червоний, і т. д.

2) Інтенсивність – те ж, що і його насиченість. При додаванні білою або чорної фарби будь-який колір стає менш інтенсивним . Він стане світліше або темніше, але це вже наступна характеристика.

3) Яскравість показує, якою мірою вибраний відтінок відбиває світло. Якщо висловлюватися простіше, то світлий він або темний і наскільки.

Кольори стін

Повернемося до кольору стін для вітальні. Бежевий колір дуже гармонійно може бути доповнений гамою ніжно-рожевих відтінків. Вони, швидше за все, будуть сприйматися як бежеві. При цьому дуже важливо, щоб вітальня була жвавою у своєму колірному рішенні. Присутні в кімнаті не повинні відчувати зневіри, але не бажано робити вітальню і надто яскравою.

Величезною перевагою вибору нейтральних коричневих або бежевих відтінків є можливість порівняно легкої зміни колірної схеми вітальні кімнати шляхом простої зміни аксесуарів. При цьому немає необхідності витрачати колосальні кошти на заміну фундаментальних складових кімнати.

Модно нейтральні кольори поєднувати з яскравими елементами. Це може бути яскравий диван або диванні подушки, настінне панно або ще щось. Єдине, чим яскравіше елемент, тим менше розмір його повинен бути.

Читайте на нашому сайтi: