Поради щодо облаштування квітників

Всім, хто хоче зробити квітник на дачі, рекомендується спочатку вивчити класифікацію квітників, чітко визначитися з ресурсами, а також своїми бажаннями.
Найважливіша частина створення квітника – підбір рослин, вивчення особливостей їх вирощування і догляду за ними. Квітник – це ділянка ґрунту, на якому в продуманій послідовності посаджені самі різні гармонійно підібрані рослини і квіти.

Основні різновиди квітників:

  • Клумба;
  • Рабатка;
  • Альпінарій;
  • Бордюр.

Клумба

Найпоширеніший різновид, причому як в саду, так і на іншій дачній території. Для клумби типова невелика займана територія і проста геометрична форма – коло, квадрат, ромб, трикутник. Розрізняються прості і складні методи спорудження клумби.
Простий варіант: Посадити кілька видів квітів на ділянці у вигляді однорівневого кола. Кольорове рішення також може бути різним. Наприклад, можна посадити тільки один вид рослин (наприклад, тюльпани) різних сортів і груп. Або можна посадити різні рослини в одній колірній гамі

Складний варіант. Такий квітник створюється з у вигляді багаторівневої високої клумби з великою кількістю рослин. Також можливе застосування додаткових конструкцій. Наприклад, зі старих автомобільних шин або вазонів можна зробити справжній шедевр.

Рабатка

Даний елемент ландшафтного дизайну, який являє собою витягнуту клумбу. Зовні  рабатка нагадує довгу грядку, на якій рівними рядами посаджено кілька видів квітів.
Оптимально, коли довжина рабатки дорівнює довжині садової доріжки. Ширина ж визначається залежно від ступеня розгалуженості рослин і території за доріжкою. У середньому ширина рабатки становить 0,5-2,5 м. Тобто рослини потрібно садити ідеальними рядами. Рабатку можна назвати одним з найбільш значущих квітників на дачі.

Альпінарій або альпійська гірка

Досить цікавий квітник на дачі або на подвір’ї, в який можна не тільки вкласти всю фантазію і бажання, але й отримати величезне задоволення від планування та створення. Як відомо, основні складові альпінарію – камені і різні рослини. Найчастіше альпійська гірка – трохи піднесена конструкція. Головне в альпінарії – підтримувати максимальну схожість з ландшафтними конструкціями, створеними природою. Оптимальна площа – 1х1 метр у разі квадратної гірки. Або 1х1,5 метра – у разі витягнутої конструкції.

Бордюр

Всі перераховані різновиди квітників рекомендується доповнювати бордюром з квітів. Бордюр виконує важливу функцію завершеності ландшафтної композиції. І повірте дуже важливо підібрати «правильні» квіти. Ідеальний варіант для всіх випадків – тюльпани, висота яких не перевищує 30 см. Причому садити їх бажано на відстані 20-40 см. Важлива порада – всі бордюрні рослини рекомендується садити трохи нижче, ніж саму композицію. Бордюр – самий останній етап планування, так би мовити, останній штрих у створенні квітника на дачі.

Читайте на нашому сайтi: