Літній душ на дачі

Відпочинок на дачі в заміському будинку не буде повним без літнього душу, де можна буде скупатися в спекотну літню погоду і позбутися накопиченої втоми. Далеко не у кожного любителя відпочинку за межами міста є можливість купити або побудувати будинок в безпосередній близькості від водоймища, тому зведення душу – це відмінна альтернатива, тим більше що спорудити його можливо без зайвих матеріальних витрат. Зробити літній душ можна самостійно, не вдаючись до послуг професіоналів, однак для цього потрібно підійти до роботи з усією відповідальністю. Тільки в такому випадку ви зможете не сумніватися в довговічності, безпеці і практичності літнього душу.

Підготовчий етап

Щоб зробити літній душ, слід грамотно його спроектувати, адже саме від зроблених замірів залежить кількість необхідних будівельних матеріалів. Щоб зробити душ комфортним для людей з різними об’ємами, варто подбати про наявність достатньо вільного простору,  також потрібно виділити місце для розміщення банного приладдя.

Не менш важливим є вибір місця для спорудження літнього душу, адже потрібно знайти не просто віддалену, але і добре освітлену площадку. Особливо важливо подбати про наявність прямих сонячних променів при спорудженні душу з так званим «природним» нагріванням води. Не менше значення відіграє організація стоку, щоб уникнути просідання ґрунту, бажано спорудити конструкцію з відведенням води у відстійник або септик. Крім того, перед початком будівельних робіт, необхідно провести вирівнювання основи, для цього проводиться акуратне видалення верхнього шару ґрунту, який згодом засипається піском.

Як зробити літній душ – схема будови

Тривалість і технологія будівництва літнього душу своїми руками каркасного або капітального типу мають ряд суттєвих відмінностей, які необхідно знати кожному, хто зацікавлений у створенні міцної і одночасно функціональної будови.

Споруди з фундаментом характеризуються відмінною стійкістю і тривалістю терміну експлуатації, однак вимагають значних зусиль і грошових вкладень на етапі закладки фундаменту. Попередньо проводиться нанесення розмітки за допомогою кілочок і натягнутих шнурів. Як матеріал може бути використана цегла або каркас з металу, або дерева – від цього залежить глибина кладки і спосіб заливки основи. Під час заливки фахівці рекомендують звернути особливу увагу на рівність покриття. У разі створення капітальної будови для тривалого і регулярного використання, бажано потурбуватися про підвищення рівня фундаменту за допомогою установки опалубки.

Щоб зробити літній душ каркасного типу, можна в якості основи використати дерев’яний або металевий каркас. Металевий – більш міцний і довговічний, але у порівнянні з дерев’яним більш затратний. Для забезпечення захисту дерев’яних споруд від негативного впливу вологи, грибкових інфекцій і комах необхідно провести спеціальну обробку деревини. Самий простий варіант обшивки каркасу –  пластиковий шифер або брезент чи поліетиленова плівка.

Закінчивши облаштування літнього душу, треба змонтувати систему подачі води. Над кабіною на опорних стовпах розміщуємо ємність для води. Як бюджетний варіант можна пристосувати звичайну бочку об’ємом 100-200 л. Для наповнення бака можна використовувати насос невеликої потужності або підключити до водопроводу. Вода через душову лійку буде йти самопливом, а напір буде регулюватися величиною відкриття вмонтованого крана. От і все, тепер ви знаєте як зробити літній душ для дачі своїми руками.

Читайте на нашому сайтi: