Якими захисно-декоративними виробами обробляти деревину всередині дерев’яного

будиночка?

Таке запитання не раз ставить собі кожен власник такого будинку. Пов’язано це із бажанням якомога краще декорувати споруду, зберігаючи при цьому природну красу деревини, та водночас ефективно її захистити.

Сучасне різноманіття відповідних засобів дуже велике – вибирати можна безкінечно, але, напевно, можна сказати лише одне: захисно-декоративний засіб для внутрішнього застосування обов’язково має бути екологічним. І тут асортимент одразу суттєво зменшується й вибрати засіб значно легше, особливо коли додатково врахувати якість продукту, термін його експлуатації та зручність застосування. У захисно-декоративних продуктів ТМ VIDARON усі ці характеристики – найвищого рівня.

Тепер поговоримо про те, як і чим саме це робити. Можливі два варіанти захисного декорування стін дерев’яного будиночка засобами ТМ VIDARON: з наданням і без надання деревині кольорового забарвлення. Розгляньмо їх почергово.

Варіант 1. Без забарвлення

У цьому випадку для захисту і декорування дерев’яних стін використовуємо АКРИЛОВИЙ ЛАК ТМ VIDARON на водній основі. Цей екологічний лак, що має європейський сертифікат PN EN 71.3 «Безпека іграшок», стійкий до стирання і подряпин, підкреслює та зберігає натуральний колір деревини, захищає її від знебарвлення. Окрім того, засіб легко наносити й він швидко сохне.

Перед лакуванням стіни слід відповідно підготувати. Деревина має бути сухою і чистою, а смоляні або жирні місця треба промити екстракційним бензином і висушити. Для досягнення хорошого візуального ефекту покриття поверхню шліфують шліфшкуркою зернистістю 120-220. Якщо стіни раніше уже були лаковані, то спочатку видаляють старе покриття.

obrobka-derevyanih-poverhon

Найкраще наносити АКРИЛОВИЙ ЛАК пензлем із синтетичним ворсом чи методом розпилення при температурі повітря від +18 до +25˚С. Щоб зменшити витрати лаку, нові нелаковані дерев’яні стіни ґрунтують. Для цього лак розводять чистою водою у співвідношенні 2:1. Перший шар лаку наносимо товстим шаром, рівномірно розподіляючи його по поверхні деревини.

Наступні фрагменти поверхні з попередніми з’єднуємо методом «мокре по мокрому» з інтервалом не більше 5 хв. Орієнтовно через 4 год, коли висохне лакове покриття, виконуємо міжшарове шліфування шліфшкуркою зернистістю 320 і очищаємо поверхню від пилу. Тепер можна наносити наступний шар. Найкращий декоративний ефект, коли нанести 2-3 шари лаку з інтервалом 4 год. Таким чином отримуємо шовковисто-глянцеве захисне покриття, яке розкриває неповторність деревини у всій її красі.

Варіант 2. Із забарвленням

Для надання стінам дерев’яного будиночка необхідного забарвлення застосовуємо БЕЙЦ ТМ VIDARON – високоякісний засіб на основі натуральних олій. БЕЙЦ поступово і рівномірно проникає у деревину і при цьому не підіймає її волокон, містить абсорбенти УФ-променів (запобігають втраті кольору), легко наноситься, швидко висихає та підкреслює текстуру деревини. Засіб має 13 готових до застосування кольорів, що задовольнять будь-якого гурмана.

Вимоги до підготовки поверхні такі самі, як і в попередньому варіанті.

Наносимо бейц, старанно втираючи його у деревину тампоном або ганчіркою, при температурі основи та навколишнього середовища від +5 до +30˚С. Якщо необхідно досягти більшої інтенсивності кольору, то через 24 год наносимо ще один шар бейцу. Слід звернути увагу на те, що засіб не підіймає волокон деревини, тому перед нанесенням другого шару немає сенсу виконувати міжшарове шліфування. Після висихання бейцового покриття (орієнтовно 24 год) покриваємо його двома шарами АКРИЛОВОГО ЛАКУ ТМ VIDARON.

Обидва варіанти підкреслять природну красу деревини будиночка і впродовж багатьох років гарантуватимуть якісний її захист від зовнішніх факторів, а найголовніше – забезпечать його мешканцям екологічну й затишну атмосферу.

Читайте на нашому сайтi: