Зручне місце для школяра.

Ось і закінчилося літо, а разом із ним безтурботна пора веселощів і забав. Учорашні багатогодинні забави на дитячому майданчику і катання на велосипедах нині замінила шкільна парта.
Саме за шкільною партою дитина протягом дев’яти місяців проведе значну частину часу, і саме від неї, парти, залежить не лише комфорт під час навчального процесу, а й, що набагато важливіше, – здоров’я дитини. Адже неправильно підібрана парта може призвести до порушень опорно-рухового апарату, зору, серцево-судинної системи тощо. У школі за тим, щоб висота парти і крісла відповідала зросту дитини, стежать педагоги, але навчання не обмежується лише школою – воно продовжується й у дома.

Непоодинокими є випадки, коли дитина виконує домашнє завдання за кухонним або обіднім столом чи ще гірше – сидячи на дивані. Говорити у таких випадках про хоча б наближене дотримання пози для читання і писання навіть не має сенсу. За подібних умов дитина постійно відволікається від навчання на пошук зручної пози, а її здоров’я зазнає значної шкоди, яка, напривеликий жаль, може бути й непоправною. Тому одним із головних завдань батьків є правильна організація робочого місця школяра вдома.

Домашнє робоче місце школяра складається із крісла, парти і полички для книжок та зошитів. Можливе поєднання полички із партою – при цьому поличку кріплять не на стіну, а продовжують боковини парти вище кришки і між ними облаштовують поличку.

Створення робочого місця школяра розпочинається із розробки його конструкції. На цьому етапі важливим є спроектувати виріб таким чином, щоб він якомога краще підходів дитині. Конструкції можуть бути різними, але обов’язково слід витримати відповідність висоти парти та сидіння зросту дитини (див. табл.). Також у процесі конструювання слід передбачити можливість нахиляння кришки парти під кутом до 12º, що дає змогу дитині читати, тримаючи спину рівно. Діти дуже швидко ростуть, а отже, за кілька місяців робоче місце буде занизьким. Робити його, як то кажуть, «на виріст» також неприпустимо. Тому у конструкції слід передбачити можливість піднімання кришки парти та сидіння крісла. З цією метою у ніжках крісла та парти висвердлюють вертикальний ряд отворів, щоб у певний час кришку або сидіння можна було перемістити в інше місце простим переставлянням кріплення в інший отвір. Крок між отворами для регулювання кришки парти – 6 см, а сидіння крісла – 4 см.

Розміри робочого місця школяра

Зріст, см Висота кришки парти над рівнем підлоги, з боку школяра, см Висота переднього краю сидіння крісла над рівнем підлоги, см
100–115 46 26
115–130 52 30
130–145 58 34
145–160 64 38
160–175 70 –
Для створення робочого місця потрібен простий ручний електроінструмент (лобзик, дриль і шліфувальна машинка), з’єднувальні елементи (болти), конструкційний матеріал та засіб для опорядження. Як конструкційний матеріал рекомендуємо буковий меблевий щит ( міцний, стійкий до стирання, екологічно чистий природний матеріал із привабливою текстурою), а як засіб для декорування – акриловий лак ТМ VIDARON (стійкий до стирання, подряпин, механічних пошкоджень, впливу води і миючих речовин засіб, а найголовніше – екологічний: відповідає європейським вимогам PN EN 71.3 «Безпека іграшок»).


Меблевий щит лобзиком розрізають на деталі, відповідно до розробленої конструкції, і шліфувальною машинкою шліфують торці та заокруглюють грані, що знижує імовірність травмування дитини. Дрилем висвердлюють отвори для кріплення, складають і лакують робоче місце.
Акриловий лак ТМ VIDARON наносять пензлем на відшліфовану деревину при температурі навколишнього середовища від +18 до +25ºС. Орієнтовно через 12 год виконують міжшарове шліфування дрібнозернистим шліфувальним папером і наносять наступний шар. Для досягнення найкращого декоративного ефекту необхідно нанести 3 шари лаку.
Готове робоче місце встановлюють там, де хороше освітлення і таким чином, щоб джерело світла було зліва (для лівші – справа), або обладнують настільною лампою.
Організувавши таке робоче місце, ви зробите навчальний процес дитини комфортним і збережете її здоров’я, а про захист і «здоров’я» робочого місця подбає ТМ VIDARON.

Читайте на нашому сайтi: