Як правильно вибрати плитку для каміна або печі

Дана стаття присвячена особливостям вибору керамічної плитки для каміна або грубки, оскільки, в усі часи камін був одним з головних символів затишку, захищеності і комфорту в будинку. Нині такою ж популярністю почали користуватися сауни і лазні, як символ здорового способу життя і розкоші. Далеко не вся плитка підходить для декорування камінів у даній статті ми з вами розберемо яка плитка для грубок підходить для оздоблення.

При виборі матеріалів для облицювання камінів, печей і саун, потрібно враховувати багато різних аспектів, які їх характеризують. Насамперед  головним аспектом вибору матеріалу для облицювальної плитки для грубок, є відповідність стилю приміщенню, вибору дізнейрского рішення, їх розташування і функціональне призначення.

Залежно від того, в якому стилі побудований камін або піч і буде здійснюватись вибір оздоблювальної плитки. Так, при облицюванні печі в російській стилі, головним функціональним призначенням якої є приготування їжі та обігрів приміщення, найбільш значущим аспектом залишається питання інтеграції печі без порушення гармонії в існуючий інтер’єр.

Що стосується облицювання печі для розігріву лазні або сауни, то в даному випадку головним критерієм вибору плитки є умови її експлуатації та зберігання необхідних технічних характеристик.

Типи плитки для грубок

Говорячи про каміни і печах, які розташовані безпосередньо в житловому приміщенні, то для їх облицювання краще всього віддати перевагу клінкерної плитці, яка зроблена з глини і обпалюється, а на її поверхню наноситься декоративний малюнок, після чого таку плитку глазурують.

Крім того, при виборі плитки для облицювання каміна або печі , варто звернути увагу на її маркування – тип «А» або «В». Сучасний вигляд плитки, яка виготовляється методом пресування, що має на увазі розкочування керамічної сировини на спеціальному пристрої і нарізки за допомогою комп’ютерного обладнання, позначається буквою «А». Застосування нових технологій, при виробництві плитки типу «А», дозволяє добитися високої точності розмірів.

Що ж до плитки виду «Б», то вона виготовляється класичним методом пресування, і є економічним варіантом. Види матеріалів плитки для облицювання камінів або печей та їх властивості. Для облицювання камінів, печей або парових, необхідно вибирати таку плитку, яка виготовлена ​​з матеріалів, що можуть витримати високу температуру, і обов’язково повинні відповідати наступним вимогам:

  • Висока термостійкість;
  • Стійкість до механічних пошкоджень;
  • Товщина плитки не менше 8 мм.

Яка буває плитка для грубок

Вищепереліченими властивостями володіють такі види плитки для облицювання: теракотова, майоліка і клінкерна плитка. Розглянемо характерні особливості всіх перерахованих видів плитки:

1 ) Теракотова плитка. Цей вид керамічної плитки відрізняється високопористою структурою і неглазурованною поверхнею. Такий матеріал, як теракот, має властивості високої міцності, і має червоно-коричневий колір.

2 ) Майоліка. Говорячи про майоліковою плитці, потрібно відзначити, що це за великим рахунком вдосконалена теракота, оскільки така плитка в основному піддається глазуруванню. Для виробництва майолікової плитки використовується технологія виробництва кахлю, який в свою чергу застосовується для облицювання камінів і печей в саунах і парових.

3 ) Клінкер, клінкерна плитка. Що стосується клінкерної плитки, то особливістю технології її виробництва, є те що використовуються різні сорти глини, з додаванням шамоту і мінеральних барвників. Даний вид плитки відмінно підходить для облицювання печей і камінів, і вважається одним з найбільш довговічних варіантів.

Читайте на нашому сайтi: