Яку вибрати плитку у ванну

Незважаючи на те, що ванна кімната – найменша в будинку, її ремонт при цьому не позбавлений труднощів. А часто і навпаки, може виявитися найбільш трудомістким і дорогим щодо всіх інших кімнат. Вся справа – в кахельної плитці, яка вимагає дбайливої і скрупульозної роботи. Варто пам’ятати, що плитка повинна радувати око і залишатися в доброму стані дуже довгий термін. Не будете ж ви кожен раз, коли затієте робити ремонт у квартирі, сколювати її і переробляти облицювання ванної кімнати.

Якою має бути плитка для ванної кімнати? При виборі плитки і її покупці, відразу варто зазначити яким вимогам вона повинна задовольняти:

  • Бути вологонепроникною;
  • Колір плитки не повинен з часом помутніти або вицвісти;
  • Вона повинна добре переносити перепади температур;
  • Вона повинна бути хімічно стійка до побутових речовинам.

На що звернути вагу?

Плитка для підлоги, до всього вище сказаного повинна мати гарну нестираєму поверхню, плюс не повинна дряпатися, тому що в ванну кімнату не виключені візити у вуличному взутті. Не минути присутності піску, бруду і т.п. Для підлоги краще всього підійде керамограніт – сучасний оздоблювальний матеріал, що відрізняється високими якостями і стійкістю до зовнішніх пошкоджень.

Для ванної кімнати зараз дуже актуальний різкий контраст між плиткою підлоги і плиткою стін. Але він повинен чимось виправдовуватися. Наприклад, доповненням предметів ванного інтер’єру, або кольором стелі. Або можна зробити підлогу і стінки одного і того ж кольору, але різних відтінків. Взагалі краще спочатку визначитеся з кольором плитки, а потім вже з кольором сантехніки та інших предметів інтер’єру ванної кімнати. Що сказати про товщину плитки: плитка, призначена на підлогу, не повинна бути тонше 1 см, на стінку краще по тонше – 6-9 мм. І звичайно, при виборі завжди користуйтеся рекомендаціями виробника.

Види керамічної плитки

Звичайна керамічна плитка розрізняється, головним чином, за способом виготовлення. Є бикоттура, такій плитці властивий подвійне випалення. Ця плитка використовується для облицювання стін у ванній кімнаті. Емаль такої плитки має захисні властивості і відмінно справляється із зовнішніми впливами. Її недолік у тому, що вона пориста і менш міцна, ніж інші види. Тому, вона в основному застосовується для декоративних прикрас інтер’єру. Така плитка зовсім не підходить для підлоги.

Монокоттура – плитка з одинарним випалюванням. Вона володіє більш високою міцністю і зійде як для стін, так і для підлоги. Монопороза – плитка одинарного випалу, з нанесенням глазурі. Вона менш міцна.

Сама практична і високоякісна з перерахованих трьох є плитка клінкер. Вологостійкість, простота в догляді, стійкість до агресивних середовищ – її особливості. Такий вид плитки виробляється з неоднорідних видів глини. У глину додають флюс, шамот і барвники. Випал проводиться один раз, що робить високоміцною.

Читайте на нашому сайтi: