Як зробити полки з гіпсокартону своїми руками

Для початку потрібно визначитися з призначенням цієї полички? Якщо вона буде нести велике навантаження, полку потрібно робити міцною. Якщо ви вирішите ставити на неї музичний центр або телевізор, то потрібно зміцнити каркас профілями. Стандартний профіль для цієї справи не годиться. Краще скористатися металевими куточками, на які згодом будуть закріплені гіпсокартонні заготовки. Не можна нехтувати таким запобіжним засобом. Слабка полка може з часом не витримати навантаження і зламатися. Якщо ж вона буде використовуватися тільки для декору – можна не посилювати конструкцію, досить скористатися підсиленим металевим профілем плану.

Визначившись з міцністю конструкції і дизайном, потрібно приступати до підготовки необхідного інструменту і до розрахунку кількості витрачених матеріалів. Для виготовлення полички з гіпсокартону знадобляться інструменти: шуруповерт, ножиці по металу, перфоратор, ніж для гіпсокартону, ножівка з дрібними зубчиками, рівень. Крім того, необхідні матеріали: гіпсокартон, дюбель-цвяхи , саморізи, прямі підвіси і направляючий профіль.

Проектування полиць

Тепер можна приступати до роботи. Найкраще починати проектування полиці з гіпсокартону з креслення. Це дозволяє на початковому етапі робіт збільшити або зменшити її майбутні розміри. Прикладаючи креслення до стіни можна прикинути, як буде виглядати полка. Після того, як ви визначитеся з її розмірами, потрібно підрахувати потрібну кількість гіпсокартону, профілю, кількість саморізів і т.д. Такі розрахунки не забирають багато часу і дуже прості.

Монтаж каркаса

Тепер приступаємо до монтування каркаса. Зазвичай при монтажі полиць використовується профіль UD. Його перевага в тому, що він не широкий, завдяки чому конструкція не виглядає грубо. Необхідно відміряти відстань, на якому і буде перебувати гипсокартонна полка. Потім за допомогою рівня потрібно прибити профіль до стіни. Робити це найкраще металевими дюбелями 6х40. Перед тим, як приступати до просвердлювання отвору, потрібно точно розмітити місце кріплення. Не забувайте, що для посилення каркаса встановлюються кілька перемичок, які роблять конструкцію міцнішою.

Після того, як каркас змонтований, можна приступати до монтажу гіпсокартону. Це набагато легше, ніж раніше пророблена робота з монтування каркаса. За допомогою саморізів необхідно прикрутити нижню і верхню частину полки. Краще всього використовувати саморізи по металу, 25 мм. Під час роботи необхідно мати під рукою рівень, щоб виключити появу нерівностей при монтажі.

Полки з гіпсокартону

Можна не обмежуватися стандартними незграбними лініями. Гіпсокартон – піддатливий матеріал, використовуючи який можна створити незвичайні вигини, криволінійні поверхні. Можна зробити незвичайні композиції, наприклад, полиці у вигляді дерева, полиці-стільники, полиці-тетріс. Вибираючи дизайн, потрібно продумати, як дана полка впишеться в інтер’єр вашої кухні. Головне в цьому – фантазія, терпіння і акуратність.

Якщо на полицю їх гіпсокартону планується значне навантаження, наприклад установка телевізора, використовуйте стіновий гіпсокартон, змонтований у кілька шарів. Крім того тут не обійтися без рейок з профільованої сталі. Закріплюйте їх з мінімальним кроком.

Читайте на нашому сайтi: