Переваги та недоліки гіпсокартону

За своїми характеристиками гіпсокартон буває різним. Є звичайний і вологостійкий, але, як будь-який будівельний матеріал, обидва різновиди мають свої особливості, а, точніше сказати, свої плюси і мінуси. Для візуального відмінності звичайного гіпсокартону та вологостійкого їх обклеюють картоном різного кольору. Звичайний – сірим, а вологостійкий – зеленим.

Гіпсокартон сам по собі здатний «дихати». З занадто вологого повітря він поглинає вологу і віддає її, коли в приміщенні повітря стає дуже сухим. Завдяки цьому перебувати в такому приміщенні дуже затишно і комфортно. Ще одним великим плюсом гіпсокартону є шумо – і звукоізоляція.

Робота з гіпсокартоном

У процесі роботи з гіпсокартоном особливих труднощів не виникає, так як він дуже легко ріжеться, і з ним можна робити будь-які операції, що залежать тільки від бажань і фантазії. Він легко приймає потрібну форму при правильному зволоженні і легко вигинається. При помірному зволоженні, сердечник листа (гіпс) стає м’яким, а вологий картон при акуратному зверненні не рветься.

Крихкість гіпсокартонних панелей також є його недоліком. При експлуатації і особливо при транспортуванні потрібно дотримуватися обережності , акуратно і дбайливо ставиться до цього матеріалу. Ні в якому разі не можна забивати в нього цвяхи, а що-небудь вішати на такі стіни і стелю потрібно з великою обережністю і з дотриманням спеціальних кріплень. Пил і стружка від матеріалу може викликати свербіж і роздратування. Тому роботи з гіпсокартоном потрібно проводити в захисних окулярах, респіраторі або в захисній масці. Приміщення, де ведуться роботи з гіпсокартоном, повинні добре провітрюватися.

Цей матеріал є одним із часто використовуваних у виробництві підвісних стель. Він дуже легкий в порівнянні з іншими, що помітно полегшує працю при роботі з ним. Він не потребує додаткового вирівнювання, має гарну здатністю поглинати надлишкову вологу, легко і зручно піддається будь-яким видам обробки. Кріпити освітлювальні прилади на стелі з гіпсокартону не складає ніякої складності.

Матеріал використовується для обробки стель в будь-яких приміщеннях, незалежно від їх призначення, крім приміщень з підвищеною вологістю.

 Недоліки конструкцій з гіпсокартону

Звичайний гіпсокартон «боїться» надмірної вологості. Тому не варто його використовувати, як вище було сказано в приміщеннях з підвищеною вологістю, так як він легко може деформуватися. У таких приміщеннях рекомендується використовувати вологостійкий гіпсокартон, але і він не завжди зберігає первісну конструкцію. Тому стіни та підвісні стелі з гіпсокартону в таких приміщеннях не доречні, потрібно розглядати інші матеріали для вирішення ваших задач.

 І на закінчення хотілося б сказати, що гіпсокартон, як будівельний матеріал, має, безсумнівно, більше плюсів, ніж мінусів. І саме цим можна пояснити його зростаючу популярність серед споживачів.

Читайте на нашому сайтi: