Будуємо теплицю з віконних рам

На жаль далеко не завжди може знайтися достатня сума для придбання бажаного парника. Але вихід завжди є. Одним з рішень є будівництво теплиці з віконних рам. Для цього знадобляться старі дерев’яні віконні рами з вцілілими шибками, які зазвичай накопичуються після встановлення металопластикових пакетів. Старі вікна дуже практичні в господарстві. Незаперечною перевагою, звичайно ж, є вартість матеріалу і майбутньої споруди – мінімум витрат і максимум результату. Таким чином, ми отримаємо надійний дерев’яний каркас і скляне покриття. Також не виникне проблем з вентиляцією – наявність кватирок відразу знімає це питання. Завдяки їм можна буде з легкістю регулювати температуру приміщення.

Етапи спорудження теплиці з віконних рам

Перед початком робіт слід провести ретельні виміри рам, адже вони можуть бути різними, а теплиця повинна бути симетрична. Для цього, можливо, доведеться підганяти висоту виробів, щоб оптимально їх використати. Замірявши ширину вікон, ми будемо знати ймовірну довжину майбутньої споруди. І зможемо зрозуміти, як побудувати більш вигідно теплицю з віконних рам на обраній ділянці.

Знаючи розміри і склавши креслення майбутньої будови, слід переходити до вибору і підготовки місцевості. Для цього зручно використовувати такі критерії:

  • Рівний ландшафт і бажано на височини.
  • Відсутність високих будівель і дерев, що кидають тінь.
  • Відсутність протягу.

Більшу бічну сторону теплиці з віконних рам слід розташувати до південної сторони. Це дозволить більш ефективно використовувати сонячне світло протягом дня. Підземні джерела повинні знаходитися на глибині більше двох метрів. Щоб уникнути зайвої вогкості і просідання. Якщо ж грунт ділянки глиняний або має інші негативні властивості, його слід підготувати наступним чином: насипати невеликий шар гравію, зверху зробити з піску товщиною 10-15 см і накрити все родючим чорноземом.

Корпус для теплиці з віконних рам може бути у вигляді готової металевої рами по всьому периметру будівлі. Точковий – монтується тільки під опорами парника. Або стрічковий –  являє собою бетонування всього периметра теплиці на 50-80 см.

Підготовка рам  і конструювання споруди

З рам слід видалити все металеве: ручки, петлі, засувки. Очистити від шару старої фарби. Обробити спеціальними засобами для захисту деревини від вогкості і шкідників. Рами кріпляться до остова з бруса 50х50 мм. При бажанні заощадити брус можна замінити дошкою 40 мм. В якості кріплень для теплиці варто використовувати цвяхи або саморізи. Щілини в стінах парника між рамами слід закласти будівельною піною.

Для монтажу даху віконні рами зі склом краще не використовувати – це призведе до надмірного нагрівання теплиці. Можна використати для цієї мети полікарбонат або поліетиленову плівку. Дах слід зробити двосхилим – вода і сніг згодом не будуть накопичуватися, стікаючи вниз.

Теплиця з віконних рам – це економний, доступний і практичний варіант реалізації теплиці в домашніх умовах.

Читайте на нашому сайтi: