Час відродження та оновлення природи після тривалої зимової «сплячки» – саме так характеризують весну. Услід за природою оновлення потребують й такі рукотворні речі, як садова архітектура.

Садова архітектура має тривалу історію розвитку, протягом якого сформувалися чимало її стилів. У садовій архітектурі сьогодення гнучкою поєднано рукотворну красу з природною витонченістю, чого неможливо досягти без такого унікального природного матеріалу, як деревина. Ба, навіть більше: деревина має бути при цьому основним конструкційним матеріалом. Ще один аргумент на користь деревини – простота обробки.

Витонченість форм і природна краса деревини у садовій архітектурі (альтанки, лавочки, перголи тощо) сприяють комфортному та незабутньому відпочинку у теплі, сонячні дні. Проте у дощові осінні та морозні зимові періоди садова архітектура не користується великою популярністю.

ffe4eb4d-469b-414d-a97a-4cf9f4a97fcc

Саме тоді деревина зазнає агресивного впливу атмосферних факторів, що на початковій стадії призводить до потемніння. З настанням весни виникають сприятливі умови для розвитку дереворуйнівних грибків і комах. Якщо у цей час не вжити заходів для оновлення і захисту деревини, то за кілька місяців вишукана садова архітектура перетвориться на чорний, гнилий непотріб.

Ринок пропонує чимало засобів для оновлення садової архітектури, але не усі вони спроможні зробити це якісно. Рекомендуємо скористатися ЯХТОВИМ ЛАКОМ ТМ VIDARON, що надійно захищає деревину від впливу атмосферних факторів і грибків. Засіб формує на деревині стійке до стирання, механічних пошкоджень та миючих засобів покриття.

Розпочинати відновлення садової архітектури слід із видалення старого покриття та усунення наслідків дії атмосферних факторів (потемніння деревини). Для цього використовують шліфшкурку зернистістю приблизно 80-100. Далі здійснюють шліфування шліфшкуркою у три етапи: зернистістю 120, потім – 220 і 320. Це дає змогу просто та швидко відшліфувати деревину до потрібного рівня.

sadova-arhitektura

Пилюку від шліфування видаляють за допомогою порохотяга або щітки. Якщо є засмолені місця (характерно для хвойних порід деревини), то їх промивають очищеним бензином і висушують. Підготувавши поверхню деревини, приступають до нанесення ЯХТОВОГО ЛАКУ, який ретельно перемішують для досягнення однорідної консистенції. За потреби до лаку додають не більше 5% олійно-фталевого розчинника ТМ SNIEZKA. Наносять лак при температурі від +10 до +30˚С пензлем, рівномірно розподіляючи його по поверхні деревини. Через 24 год виконують так зване міжшарове шліфування шліфшкуркою зернистістю 320, очищають поверхню від пилюки і наносять наступний шар лаку. Слід мати на увазі, що весняної ночі температура повітря значно нижча, ніж удень, тому тривалість висихання нанесеного шару лаку може збільшуватися. Якщо при міжшаровому шліфуванні утворюється біла пилюка, то лак висох добре. Коли ж пилюки немає і шліфкурка прилипає наче до гуми, то лак ще не висох. У такому випадку міжшарове шліфування слід відтермінувати на кілька годин.

Щоб досягти найкращого декоративного ефекту та максимально захистити деревину, необхідно нанести три шари ЯХТОВОГО ЛАКУ ТМ VIDARON. Якщо усе зроблено відповідно до рекомендацій виробника, то вишуканому зовнішньому вигляду садової архітектури не страшна жодна негода.

Читайте на нашому сайтi: