Собака – повноцінний член сім’ї. Це не метафоричне перебільшення, а реальність. Жодна інша домашня тварина не проявляє такої відданості і турботи, як собака, котра без вагань ціною власного життя готова захистити господаря.

На жаль, люди не завжди цінують цю відданість, змушуючи тварин ночувати просто неба в будь-яку пору року та за різних погодних умов. Виправити цю ситуацію дуже просто – змайструвати домашньому улюбленцю будку. Тим паче, що кількість необхідних для цього речей мінімальна: дерев’яні бруски та дошки, пилка, молоток і цвяхи, шліфшкурка, пензлик і захисно- декоративні засоби ТМ VIDARON.

Проектування будки

Головна вимога до собачої будки – зручність. Домашній улюбленець має вільно пролазити у вхід і легко розвертатися всередині. Щоб досягти цього, слід на етапі проектування врахувати такі параметри:

– висота входу має бути на 5 см більшою від висоти собаки в холці (холка

– місце на хребті між лопатками чотириногого друга);

– ширина входу на 5–10 см повинна бути ширшою від ширини собачих грудей;

– довжина будки всередині дорівнює довжині тварини від носа до хвоста;

– ширина будки не має бути меншою за зріст пса;

– висота будки – зріст собаки.

Отож, заміряємо домашнього улюбленця і проектуємо будку. Зауважте, що наведені розрахунки призначені для визначення мінімально допустимих розмірів і по можливості їх можна збільшити. Щоправда, збільшенням не варто захоплюватися, адже якщо будка занадто велика, то собака не зможе її обігрівати і йому буде холодно. Це стосується й вхідного отвору, через який у будку потрапляє холодне повітря.

Для остаточного розрахунку розмірів деталей визначаємося із матеріалом будки. Найкращими для собаки є природні екологічно чисті матеріали, наприклад, деревина.

Виготовлення будки

Придбавши необхідну кількість дерев’яних брусків перерізом 40×40 або 40×30 мм та дощок товщиною 15–20 мм, беремося за виготовлення.

Спочатку нарізаємо бруски потрібної довжини і з них збиваємо каркас будки. Коли каркас готовий, «вкладаємо» підлогу, а тоді оббиваємо стіни. Завершальний етап – дах. Щоб він не протікав, на прибиті до каркаса дошки вкладаємо гнучку черепицю або інші матеріали, що не пропускають воду.

Захист і декорування

Оскільки собача будка завжди розміщена надворі, вона зазнає агресивного впливу атмосферних факторів, котрі спроможні доволі швидко її зруйнувати. Щоб цього не сталося і домашній улюбленець міг тривалий час комфортно проживати у своєму будиночку, будку слід захистити. Для цього насамперед використовуємо БЕЗБАРВНИЙ ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ІМПРЕГНАТ ТМ VIDARON як ґрунтовку.

За допомогою шліфувального паперу зернистістю 120–200 ретельно шліфуємо усі ділянки будки і очищаємо її від пилу. У разі використання деревини хвойних порід можливі смоляні місця. Їх промиваємо очищеним бензином і висушуємо. Імпрегнат перемішуємо і наносимо пензлем при температурі від +5 до +30˚С, при цьому ретельно втираємо його у деревину. Засіб захищає від грибків, синяви і комах-шкідників та глибоко проникає в деревину.

Орієнтовно через 24 год, коли покриття висохне, виконуємо міжшарове шліфування, готуючи деревину будки для лакування Лакобейцом. Зернистість шліфувальної шкурки для цієї операції становить 300.

robymo-oselu-dlya-sobaky

ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ЛАКОБЕЙЦ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ VIDARON – високоякісний захисно-декоративний засіб (містить Teflon® surface protector), що формує щільне, міцне й еластичне покриття, яке забезпечує максимальний і довготривалий захист деревини від руйнівного впливу води, УФ-випромінювання та мінливих атмосферних факторів. Засіб є у 14 готових до застосування кольорів.

Наносимо Лакобейц пензликом або валиком вздовж волокон деревини, рівномірно розподіляючи його по поверхні. При цьому температура навколишнього середовища має бути не нижчою від +5 і не вищою від +30˚С.

Коли шар Лакобейцу висохне (мінімум 12 год), шліфшкуркою зернистістю 320 виконуємо міжшарове шліфування, очищаємо поверхню від пилу і наносимо ще один шар. Двох шарів достатньо для досягнення якісного захисту та чудового декоративного ефекту.

Тепер домашній улюбленець матиме затишну оселю, яка йому слугуватиме упродовж багатьох років у різні пори року.

www.vidaron.com.ua

www.facebook.com/Vidaron-1649166842066784

Читайте на нашому сайтi: