Що треба знати про дерев’яні та пластикові вікна

Сьогодні на вітчизняному будівельному ринку в сегменті віконних конструкцій представлені пластикові вікна різних виробників, вікна дерев’яні, що виготовляються за типової конструкції аналогічно пластиковим (євровікна ) і комбіновані вікна (дерев’яно -алюмінієві , алюмінієво-дерев’яні та дерев’яно-пластикові).

Найдешевшими з усіх типів конструкцій залишаються пластикові вікна, дерев’яні вікна дорожчі в основному через високі ціни на пиломатеріали, а комбіновані вікна часто «не по кишені» більшості населення із середнім рівнем доходів.

Тут варто відзначити, що, заяви виробників комбінованих вікон, що знайдена універсальна конструкція, що має позитивні характеристики пластикових і дерев’яних вікон, але геть позбавлена ​​їх недоліків, щонайменше некоректні і розраховані на нашого довірливого покупця.

Спроби поєднати в одній конструкції матеріали з різним тепловим розширенням і теплоємністю, викликали як мінімум ще один поки не вирішене питання з утворенням конденсату в місцях з’єднання дерево – пластик або дерево – алюміній.

А це викликає великі сумніви у довговічності комбінованих вікон і в доцільності якщо не їх виробництва , то , у всякому разі , сплати за них нечувано великих коштів. Тому комбіновані вікна навряд чи можна вважати конкурентоспроможними і альтернативними для дерев’яних та пластикових вікон.

Конструкції з дерева

Дерев’яні євровікна конструктивно виконуються так само, як і пластикові вікна і варто визнати, що по теплопровідності дерево виграє у 3-4 камерного пластика. Хоча профіль ПВХ товщиною 70 мм , а тим більше 127 мм (для жорстких умов крайньої півночі) має порівнянну з деревом теплопровідність, а в цілому втрати тепла саме через профіль не настільки значні, як через склопакет або місця стикування віконної коробки зі стінним отвором.

За герметичності пластикові вікна та дерев’яні євровікна абсолютно ідентичні, оскільки в них використовується однотипна система подвійного замку і кількість контурів ущільнення.

Екологічна безпека

Сьогодні багато міркують про екологічну безпеку пластику й дерева, причому виводять дерево, як еталон «чистоти». Але тут слід розуміти, що сучасний пластик ПВХ більше не містить шкідливих для здоров’я людей важких металів, а вся продукція заводів-виробників профілю проходить жорсткий контроль за змістом шкідливих для здоров’я людей хімічних елементів.

У той же час дерево поставляється виробникам дерев’яних вікон практично безконтрольно і в тому числі з екологічно небезпечних районів.

А за своєю природою ліс добре вбирає в себе всі хімічні сполуки із землі і опадів, а схильність деревини до насичення радіоактивними ізотопами широко відома. Тому вважати дерев’яні вікна екологічно безпечними можна тільки з великими допущеннями і виключно за наявності відповідних сертифікатів якості, які, на жаль, в нашій країні купити так само легко, як і продукти в магазинах.

Читайте на нашому сайтi: