Що треба знати про пластикові вікна

Задумавши ремонт у будинку або квартирі, рано чи пізно доводиться вирішувати питання про необхідність зміни вікон. Старі вікна вже погано виконують свої функції, або виглядають не естетично, а значить, пора попрощатися з ними і встановити нові.

Вікна пластикові зроблені зі спеціального матеріалу – полівінілхлориду, хоч і з’явилися на російському ринку не так давно, вже встигли вибитися в лідери серед інших видів вікон і навіть почали витісняти звичні нам дерев’яні вікна.

Але доведеться визнати той факт, що вони не можуть бути ідеальними. Раз вже не буває ідеальних матеріалів, значить, не буває і ідеальних виробів з них. Так що і пластикові вікна, безсумнівно, мають свої недоліки. Зупинившись на темі пластикових вікон, розглянемо детальніше їх мінуси і плюси.

Недоліки пластикових вікон

Отже, один з найбільш істотних недоліків – це герметичність пластикових вікон. Внаслідок цього, утворюється так званий парниковий ефект. У кімнаті стає душно, відчувається нестача повітря. На поверхнях вікон, дверей утворюється конденсат. Це пов’язано з тим, що пластик матеріалом котрий не пропускає повітря і тому не може підтримувати в приміщенні режим вологості. Не варто засмучуватися, оскільки цю проблему при необхідності можна легко вирішити. Для цього вже при установці вікон потрібно здійснити ряд спеціальних заходів, а також зробити систему вентиляції.
Наступним мінусом металопластикових вікон є складність їх ремонту. Дерев’яні вікна можна легко підремонтувати, десь прибрати зіпсувалися деталі, заново приробити нові, підфарбувати. Якщо на пластикових вікнах з’являються подряпини або вм’ятини, їх дуже складно відремонтувати. Доведеться сильно постаратися, щоб привести їх у більш менш задовольняє вигляд. А часто ремонт взагалі не можливий.

Крім того, вікна ПВХ володіють електростатичністю, так що до них сильно притягається пил, а значить, їх потрібно буде чистити, мити зовсім рідко.
Вікна з полівінілхлориду, що виготовляються за кордоном, як правило, не пристосовані до умов нашого клімату. Тому для збереження тепла доводиться збільшувати кількість камер усередині профілю, а це позначається на вартості, також додає вікнам громіздкість.

Матеріал, з якого роблять вікна, володіє великим коефіцієнтом розширення, тому при високій температурі він сильно розширюється, а при низькій – стискається.

Плюси пластикових вікон

А тепер перейдемо до переваг вікон ПВХ. Та ж сама герметичність, яку ми раніше розглядали як недолік, може бути оцінена і як перевага. Рами таких вікон мають гумову прошарок, завдяки чому вікно і рама щільно стикаються. Досягається таким чином герметичність не дає теплу вийти з приміщення. Крім того, скорочується проникання пилу в приміщення, а значить, ваші кімнати будуть теплішими і чистішими. У випадку з дерев’яними рамами, природні умови можуть їм сильно нашкодити. А ось пластикові вікна за будь-яких погодних умовах залишаться міцними, рівними.

Наступний момент – це відсутність необхідності періодичного підфарбовування. Через різкі перепади температури і рясних дощів фарба на рамах, зроблених з дерева, тріскається, сходить. Практично через кожні два роки доводиться їх перефарбовувати. А ось рами пластикових вікон довгі роки залишаться рівно і гладко забарвленими і радують своїм бездоганним виглядом. А значить, не потрібно постійно думати про підфарбовуванні.
Ще одна перевага пластикових вікон – це відмінна звукоізоляція. Такий варіант особливо зручний, якщо будинок виходить вікнами на галасливу вулицю з активним рухом. Цілодобовий шум може легко довести навіть до нервового зриву. А ось поставивши пластикові вікна, ви зможете чудово відгородитися від вуличної суєти і радіти тиші та спокою в будинку. Ступінь звукоізоляції залежить від кількості камер, з яких складається вікно. Чим більше камер, тим більша ступінь спокою вам забезпечена.

Читайте на нашому сайтi: