Випалювання по дереву

випалюванняВипалювання дуже красивий і порівняно легкий вид мистецтва. Для бажаючих це може бути хобі на все життя або простий спосіб прикрасити вашу оселю. Необов'язково вміти малювати. Легко і просто скопіювати сподобався малюнок на фанеру або шматок деревини і потім по контуру випалити. Найчастіше використовують наступні види деревини: більш м'які породи, наприклад липа, складніше випалювати по твердим – чинара, дуб.

Перед тим як почати випалювати необхідно зашкурить поверхню дощечки (обробити нождачной папером). Потім на дощечку кладуть оригінал малюнка і переводять на дерево за допомогою копіювального паперу. Тепер можна приступати до випалюванню. Апарат для випалювання забезпечений дротиком, розжарюється електричним струмом. Діючи дротиком як олівцем, випалюють спочатку контури, а потім внутрішні лінії малюнка. При випалюванні штрихів для фону наконечник з дротиком водять зверху вниз (до себе).

Випалені лінії повинні мати м'який темно-коричневий тон. Треба стежити, щоб він не переходив у чорний і щоб дерево не обвуглюється – це псує зовнішній вигляд роботи. При найменшому перерві в випалюванні треба тут же вимкнути трансформатор, почекати, поки розпечена зволікання охолоне, і тільки після цього покласти вижигатель на стіл. Для електровижігателя треба зробити дротяну або жерстяну підставку.

Після випалювання малюнок можна розфарбувати. Якщо дерево погано вбирає фарбу, дощечку необхідно попередньо покрити слабким розчином желатину і дати їй просохнути. Можна за допомогою пензлика змочити дерево водою. Для розфарбовування користуються аквареллю чи олійними фарбами. Коли розмальовка закінчена, слід покрити лаком малюнок або натерти воском.


Читайте на нашому сайтi: