Хвороби кішок

Перші ознаки більшості захворювань: млявість, сонливість, втрата апетиту; тварина намагається сховатися в затемнених, тихих місцях.

Хворих тварин не слід годувати примусово. При тривалому відмову від їжі рекомендується давати ласу їжу (подрібнене яловиче м'ясо, м'ясний бульйон, солодке молоко). Рідку їжу можна вводити піпеткою. Захворіла тварина необхідно показати ветеринарному – лікаря для встановлення діагнозу та призначення лікування.

Чума – хвороба інфекційна, передається при прямому контакті, а також посередниками. Збудником є ​​вірус. Уражаються частіше молоді тварини; серед дорослих кішок більш сприйнятливі самці. Ознаки хвороби: втрата апетиту, спрага (тварини часто облизують сухий ніс), полохливість, позиви на блювоту. Після прийняття води блювота посилюється, внаслідок чого хворі кішки, страждаючи від спраги, не вирішуються пити і сидять над посудом з водою. Відзначається пінистий, смердючий стілець. Тварини худнуть, стають млявими, шерсть втрачає блиск, звалюється.

Сульфаніламіди і пеніцилін малоефективні, кращий результат дають ін'єкції стрептоміцину. Для підтримки серцевої діяльності вводять глюкозу.

Профілактичні заходи полягають в тому, щоб не допускати раннього відбирання котенят від матері, а також у вакцинації тварин.

Гастроентерит – досить небезпечна для молодих кішок хвороба. Джерелом захворювання може бути недоброякісна їжа. Гастроентерит виникає також при неправильному харчуванні (переїданні), нестачі руху, наявності сторонніх тіл і глистів в травному апараті. У хворих тварин спостерігається пронос, блювота. При хронічному захворюванні кішки худнуть, молоді – погано розвиваються.

Хороший ефект дають одно-, дводенне голодування, спокій, тепло. Тварин слід годувати слизовими відварами (рисовим, вівсяним) і малими порціями інший, легко засвоювання їжі. З лікарських засобів призначається 0,01-0,02 г хлортетрациклина гідрохлориду або 0,025 г окситетрацикліну на 1 кг живої маси.

Сторонні тіла в травному апараті
Застреваніе в травному апараті різних предметів (голки, трубчастої кістки, риб'ячої кістки) перешкоджає прийому їжі та води і призводить до виснаження тварин.

Лікування полягає в дачі проносних або оперативному втручанні.

Глистові хвороби
У кишках кішки паразитують глисти (нематоди), і кошенята заражаються від матері, захоплюючи яйця аскариди, що знаходяться на шкірі і сосках. Виявивши глисти, відразу ж зверніться до ветеринарного лікаря.

Короста
У кішок короста буває двох видів: зудневая і вушна. Збудниками захворювання є кліщі, які викликають подібне захворювання у собак.

Шкірна висипка (екзема)
На відміну від корости спочатку висипом покривається шкіра хвоста і стегон, а надалі – все тіло. На уражених ділянках відзначаються почервоніння, припухлість, утворюються бульбашки, які лопаються, виділяючи серозно-гнійну рідину, а потім на місці пухирців з'являються скориночки жовтого кольору; в цих місцях випадає шерсть. Через сверблячки тварини постійно сверблять. Підвищується температура тіла.

Уражені ділянки шкіри необхідно обробляти розчином таніну з діамантовою зеленню, маззю Вишневського, цинкової маззю.

Запалення вушного проходу викликають вушні кліщі, вушні глисти (іноді – чужорідні тіла, що потрапляють у вушний прохід). Запальні процеси супроводжуються посиленим виділенням секрету з вушних залоз; може виникнути абсцес.

При запаленні слід ретельно очищати вушні проходи, давати сульфаніламіди або антибіотики за приписом ветеринарного лікаря.


Читайте на нашому сайтi: