Стельовий плінтус. Секрети приклеювання

Закриття стику стелі та стін стельовим плінтусом – один з найпоширеніших способів, його ще називають фризом, багетом або карнизом. Якщо вирішили самостійно поклеїти стельовий фриз, то вам слід ознайомитися з цією статтею вона допоможе вам відповісти на питання як клеяти багети.

Перше питання – коли клеїти?

Є два основні варіанти проклейки фриза – до шпалер і після шпалер. Проклейка фриза після шпалер, з моєї точки зору, має масу мінусів і жодного плюса, ну крім хіба що того фактора, що стик фриз – шпалери виходить більш красивим. Якщо сказати про мінуси, то якщо клеяти багети на шпалери є висока ймовірність вимазати їх в клей, так само набагато складніше стає сам процес фарбування і якщо при наклеюванні фриза виявиться різного виду нерівності, то приховати їх не вийде.
У разі якщо клеїте до шпалер, то проводити приклеювання слід після закінчення шпаклювальних робіт. При такому приклеюванні плюсом буде те, що якщо виявляться якісь нерівності стін, її можна буде заповнити шпаклівкою.

На що клеїти?

Є кілька основних варіантів – приклеювання на шпаклівку, на рідкі цвяхи або, на різного роду, поліуретанові клеї типу “Дракон”. Приклеювання на поліуретанові клеї в цілому незручно, довго і всі поверхні і руки після приклеювання будуть в цьому клеї. Приклеювання на клеї типу “Рідкі цвяхи” більш зручний варіант – фриз клеїти легше, тому що первинна здатність на розрив у цього клею набагато вище, ніж у попереднього і не потрібно буде стояти з фризом і чекати поки клей застигне. Ще одним плюсом є те, що цей клей можна змити водою в перші хвилини після нанесення.

Мінусом можна вважати його високу вартість, для приклеювання фриза по всій кімнати вам знадобиться, як мінімум пару туб клею. І найбільш простий, і економічний спосіб приклеювання фриза – на шпаклівку. Плюсом даного способу є те, що нерівності стін відразу заповнюються шпаклівкою, фриз відразу приклеюється до стін і його не потрібно тримати для застиганні і звичайно ж, економічність.

Як зарізати кути

В ідеалі ми повинні зарізати внутрішні і зовнішні кути під стусло, але якщо ви почнете зарізати кути таким методом, то швидко виявите, що чомусь красиві куточки у вас не виходять. І тут потрібно з вдячністю подумати про наших будівельників. Причина в тому, що ідеально красиві кути під стусло вийдуть тільки в той разі якщо кімната у вас ідеально прямокутна, що в нашій країні не зустрічається. Тому єдиний вірний спосіб зарізати кути – це за місцем і на око.

Читайте на нашому сайтi: