Фарбування стелі

Як пофарбувати стелю

Здравствуйте читачі блогу vakyla.com.ua, в цьому пості розглянемо, як пофарбувати стелю.

З часом стеля, наприклад в кухні покривається жовтим нальотом від постійної готування на плиті, навіть при нормально встановленої витяжки.

У ванній кімнаті, якщо присутня постійна сирість і немає вентиляції, то з часом можуть утворитися грибки і цвіль.  У кімнатах вирішили позбутися вапна та пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою, тому, як вапно це вже минулий етап. Тоді поетапно розглянемо, як пофарбувати стелю фарбою.

Перше, що нам необхідно зробити, це відчистити поверхню від вапна або старої фарби. Відразу хочу попередити, що робота трудомістка і брудна, значить необхідно набратися терпіння.
Встановлюємо на чому будемо стояти при роботі, це може бути стіл, або збитий з дощок козел, аби було зручно по ньому пересуватися.

На наступному етапі беремо шпатель і знімаємо шар фарби або вапна, аж до підстави бетону, або якийсь інший поверхні.

Як тільки очистили, треба оглянути поверхню, на ній можуть бути щілини між бетонними перекриттями, а також на гіпсокартонних плитах можуть знаходиться різні дефекти, якщо присутні тріщини і щілини, то їх необхідно розчистити, для подальшої їх закладення. Потім найкраще буде обробити поверхню зміцнюючої грунтовкою, особливо якщо пориста поверхня або бактерицидної глибокопроникаючою, після чого поверхня повинна висохнути. Якщо є шви, можна закрити клеєм – герметиком,  який на водній основі. Де стикуються гіпсокартонні плити, шви закладаються за допомогою стрічкової сітки, якою закривають шов і замазують його шпаклівкою.
Після цих робіт розводимо шпаклівку, співвідношення води до суміші дивимося на упаковці. Хочу нагадати, що є стартова шпаклівка, яка більш сірого кольору, і фінішна шпаклівка чисто білого кольору. З початок наносимо шар стартовою шпаклівки, товщина шару, що наноситься, залежатиме від нерівності поверхні. Таким чином, під водоемульсійну фарбу, нам треба нанести стартову шпаклівку трьома шарами, де після кожного шару, поверхня повинна висохнути.

Далі грунтуємо поверхню, і наносимо останній шар фінішної шпаклівки. Після висихання, нам необхідно буде, зачисть поверхню за допомогою наждачного паперу або сітки призначеної для цього, вона буває різним діаметром осередків.
Далі нам залишається тільки визначитися, яким кольором пофарбувати стелю. Є багато різних барвників, які розлучаються з фарбою, тільки незабутній, що чим більше ви будете лити у фарбу барвника, тим яскраво виразів буде колір . Для фарбування, нам знадобиться малярський валик, кисті  для важкодоступних місць та спеціальне корито під розкочування його валика.
За допомогою валика наносити фарба треба, як мінімум три рази, і після кожного нанесеного шару необхідно дати висохнути. Є, спеціально призначені для фарбування поверхні пульверизатори. Також можна за допомогою старого пилососа, замість пульверизатора пофарбувати стелю.

На замітку при фарбуванні стелі:

  • Щоб не купувати зайвих матеріалів прорахуйте метраж поверхні для фарбування. Виробники пишуть, скільки витрата тієї ж фарби йде для робіт.
  • Незабутній дивитися сумісність матеріалів, що теж немало важливе питання.
  • Намагайтеся грунтувати при кожному нанесеним шарі шпаклівки, для кращого їх прихвата.
  • Матеріали вибирайте більш якісні і бажано в комплексі одного виробника.
  • Не забувайте при молярних роботах закривати голову, а при затірці поверхні, одягати маску або респіратор.
Читайте на нашому сайтi: