Укладання лінолеуму

як постелити лінолеум

Доброго часу доби читачі блогу shabashka-pro. ru. У цьому посту мова піде, як постелити лінолеум.

З усіх покриттів для підлоги, лінолеум за ціною виходить дешевший, ніж паркет, керамічна плитка або ламінат.

У продажу є побутовий лінолеум, який застосовується в основному в житлових приміщеннях, а також комерційний, застосовують його, в основному в офісах, магазинах, де знос йде підвищений, у зв'язку великим рухом народу, вартість його дорожче, ніж побутового.

Побутовий лінолеум для житлового приміщення буває на спіненої основі, а також мати теплу основу з повсті або джуту. Ці, як їх ще називають житлові лінолеум, мають хорошу теплоізоляцію. Товщина його від 2 до 5 мм, а ширина буває до 4 метрів. Термін служби його 10 років при нормальному зверненні. При виборі лінолеуму, намагайтеся брати по ширині необхідної вам для укладки, щоб вийшло, як менше стикувальних швів. Тепер перейдемо до того, як правильно постелити лінолеум.
Для початку вибираємо необхідні матеріали та інструменти:

  • Лінолеум, який будемо стелити
  • Клей, мастика.
  • Плінтуса (якщо не будите використовувати старі).
  • Скотч.
  • Шпатель.
  • Ножиці, шевський ніж.
  • Правило, рулетка.
  • Стислі, ножівка.

Якщо присутній старий лінолеум, тоді акуратно відриваємо плінтуса, для того щоб їх прибити після укладання нового лінолеуму, (якщо не будете нові купувати). Далі знімаємо покриття і готуємо поверхню. Де буде укладатися лінолеум, поверхня повинна бути чиста, суха, рівна без тріщин і горбків.

Перед тим, як стелити, необхідно знежирити, де потрібно і пропилососити від дрібного сміття. За добу краще його розкласти, щоб разлежался, а потім тільки стелити.

Не погано якщо лінолеум повністю лягає по всьому об'єму, залишиться тільки підрізати в деяких місцях, підігнати біля дверей і по периметру стіни. А якщо проходиться стикувати смуги між собою, то необхідно підігнати малюнок. Як тільки малюнок підігнаний, необхідно проклеїти стики холодної зварюванням або спеціальним клеєм.

Для цього беремо скотч і по всьому шву його клеїмо, потім шевським ножем по шву стику лінолеуму режим скотч і наносимо клей. Скотч клеїтися, щоб не забруднити лінолеум клеєм. По периметру від стінки залишаємо зазор близько 5 мм, і за допомогою шпателя наносимо мастику по краях лінолеуму і розгладжуємо в сторону стіни. На стиках, якщо потрібно, то притискаємо до повного схоплювання дошкою, зверху можна покласти пару цеглин.

Далі нам необхідно притиснути лінолеум плінтусами. Якщо дерев'яні плінтуси, то розмічаємо, якої довжини будуть по периметру, і через кожні 30-40 см просвердлюємо отвори під дюбеля в стіні, так і в самому плінтусі. Плінтуса при стикуванні в кутах, необхідно буде обрізати під кутом 45 градусів, в цьому нам допоможе стусло і ножівка.
Якщо плінтуса пластмасові, то кріпляться вони дюбелями за допомогою кліпс, до стіни, де торець плінтуса закривається заглушкою. Якщо перебуває кабель-канал для укладання проводів, то знімаємо панель, і за допомогою дюбеля і самореза кріпимо плінтус, а потім закриваємо назад канал. От і все в принципі не чого складного тут немає.

Читайте на нашому сайтi: