Тріщини в бетоні

Як позбутися тріщин в бетоні

Доброго часу доби читачі і відвідувачі блога про будівництво та ремонт. Сьогодні розглянемо , як відновити бетонне покриття при появі тріщин та вибоїн.

Для початку, що таке бетон – це камнеподобний маса, що складається з цементу, піску і щебеню.

Застосовується бетон для зведення будівельних конструкцій. Структура бетону відбувається в результаті схоплювання і затвердіння суміші. Бетонна суміш вважається однорідною, в разі рівномірного розподілу її складових. Але, як показує практика більшість помилок відбуватися при виготовлення бетону і його заливки. Де через нетривалий час починаються руйнування, і бетонна конструкція втрачає міцність.
Найпоширеніші з помилок при роботі з бетоном:

  • Економія на компонентах суміші, а саме неякісні або прострочені матеріали.
  • Неправильна добірка і витримування пропорцій компонентів бетонної суміші.
  • Не повністю до однорідної маси перемішана бетонна суміш.
  • При укладанні бетон не ущільнювався вібратором або ущільнювався недбало.
  • Перегрівся на сонці, коли не проводилася достатня поливання.
  • Погано була захищена від корозії арматури або застосовувалася іржава.
  • Погодні умови такі, як мороз, дощі, коли присутня постійна сирість. У зв'язку з цим розвивається діяльність цвілі і грибків.

Тріщини, щілини і вибоїни в бетоні з'являються при його усадки, при різких перепадах температур. Матеріалів для пошкодженого бетону на будівельних ринках знайти проблем не виникне. У продажу вже присутні готові суміші на цементній основі, які тільки необхідно розвести з водою.

Також приготувати суміш можна самостійно за допомогою змішування піску, води і цементу з додаванням полімерів. Але хто з додатками полімерів не знайомий, то краще купувати вже готові суміші. Тому, як полімер слід дуже ретельно відміряти пропорціями. Застосовуються також суміші, в які входять смоли і Затверджувачі. Перед усуненням тріщин, необхідно застосовувати антикорозійні грунтовки для захисту арматури, а деякі з них захищають і бетон.
Перед тим, як розпочати роботи по усунення тріщин та вибоїн, необхідно визначиться з причинами появи їх, а то вся робота буде марною і поява нових тріщин не змусить довго чекати. Далі необхідно підготувати поверхню, а саме очистити її від бруду, пилу жирових плям. На наступному етапі потрібно взяти моток і акуратно простукать по всій поверхні тріщини, щоб відколоти слабо тримають шматки цементу.

Потім нам необхідно розшити тріщину до 5-7 мм, щоб розчин повністю заповнив шов. Якщо довгі великі тріщини, то необхідно через кожні 30 см, робити поперечні штраби по 25 см, в які потрібно укласти шматки арматури в діаметрі 4-5 мм, а тільки потім закладати розчином. Буває при ушкодженнях видно іржаві прути арматури, тому покриваємо їх антикорозійного рідиною.

Перед заповненням швів розчином необхідно зробити поверхню шорсткою і змочити водою для кращого зчеплення. Якщо застосовуються смоли в розчинах для забивання тріщин та вибоїн, то поверхня повинна бути сухою. Перед покупкою суміші обов'язково читайте інструкції від виробника за застосування того чи іншого розчину.

Читайте на нашому сайтi: