Як прибирати сніг

До збирання снігу необхідно приступати як тільки він (сніг) починає падати. Своєчасне прибирання снігу полегшить прохід на доріжках та майданчиках.

Прибирати сніг своїми силами можна лопатою або віником. Якщо температура повітря нижче нуля, то сніг не буде налипає і його можна просто підмітати.

Лопата для прибирання снігу повинна бути легкою і міцною. Сніг слід відкидати на ділянки без покриття. Так, коли він почне танути, сніг зможе безперешкодно піти в грунт не залишаючи калюж.

Не слід відкидати сніг під стіни будинків або будівель. Нагромаджений під стінами сніг при потеплінні почне танути і перетворюватися на воду, яка може нашкодити фундаментам. Чудово, якщо є можливість вивозити сніг подалі від будівель.

При прибиранні снігу часто використовують суміш з піску і солі. Така суміш застосовується як антиожеледних реагентів для посипання доріг, тротуарів, пішохідних зон, площ, територій вулиць, дворів, коли настає така необхідність.

Основна мета використання суміші з піску і солі полягає у запобіганні появи льодового покриття і для видалення льоду і снігу.

Суміш з піску і солі або, як її ще називають пескосоль, являє собою суміш солі технічної, до складу якої входить натрій хлористий (NaCl) 96% – 97% і природного піску в певному пропорційному відношенні. Як правило, такі пропорції виглядають 70х30 і 60х40, де менша частка припадає на технічну сіль, а, велика, відповідно, на частку піску.

Застосування піщано-сольової суміші має свої переваги. Ефективність, перш за все, полягає в тому, що пескосоль вступає у взаємодію не тільки з зледенілим покриттям дороги, розтоплюючи, тим самим, його, але й утворює щодо шорстку поверхню, за рахунок домішки піску.

При прибиранні снігу своїми силами стоїть особливо піклуватися про захист носоглотки. При фізичних навантаженнях дихання частішає і потрапляння холодного повітря в дихальні шляхи може призвести до застуди або більше важких захворювань.

У продажу можна знайти невеликі універсальні машини для прибирання снігу, які полегшують роботу. Такі машини бувають як несамохідні так і на власному ходу різної потужності. Снегоотбрасивателі бувають з електричними двигунами та двигунами внутрішнього згоряння.

Деякі господарі замислюються про прибирання снігу ще при будівництві будинку та облаштування доріжок. Так, нерідко можна зустріти доріжки і сходинки з підігрівом.


Читайте на нашому сайтi: