»Як утеплити підлогу в дерев'яному будинку? Частина перша

Будинок вимагає утеплення підлоги, і дерев'яний будинок – не виняток. Відомо, що втрати тепла через підлогу складають близько 30%. Процес утеплення підлоги в дерев'яному будинку точно такий же, як і в цегляному. Щоб створити зручність і комфорт для проживання в дерев'яному будинку, необхідно ретельно виконати монтаж і оздоблення підлог.

Утеплення роблять за певною технологією. Виділяють три основні етапи:

    Виконання монтажу чорнової підлоги;

    • Теплоізоляційний матеріал;

    • Виконання монтажу чистового статі.

Можна в деяких випадках укласти гідроізоляційний шар, який потрібно виконати перед укладанням чорнової підлоги. Щоб виконати гідроізоляцію підлоги, використовують спецматеріали. Якщо вентиляція фундаменту виконана правильно, то гідроізоляція не знадобиться, так як конденсат випарується, не принісши шкоди дереву.

Дуже важливо покрити лаги, встановлені з кроком 0,6 м або 1 м, антисептиком. Антисептик запобіжить гниттю деревини.

На чорнову підлогу потрібно укладати теплоізоляційний матеріал. Стандартний зазор між теплоізоляційним матеріалом і чистовим підлогою – 10 – 15 см. У даному випадку теплоізоляція щільно прилягає до чорнової підлоги. Можна виконати цей етап і по-іншому: залишити зазор між чорновою підлогою і теплоізоляційним шаром у 1-2 см.
Це ускладнить роботу, але підвищить ефективність теплової ізоляції. Гризуни – часті гості простору під підлогою. Щоб уникнути цієї неприємності, рекомендується на чорнову підлогу натягувати металеву сітку, яка має дрібні осередки.

Як утеплити підлогу в дерев'яному будинку? Частина перша

Утеплення підлоги необхідно виконувати з застосуванням теплоізоляторів, які мають хороше збереження експлуатаційних характеристик. Використовувані матеріали повинні бути досить міцними і з легкістю піддаватися різанню.

Далі буде …

Читайте на нашому сайтi: