Як утримати воду в басейні

Існує кілька способів для утримання води в басейні. Для початку потрібно визначитися з розмірами басейну, який ви збираєтеся будувати. Найпростішим вважає спосіб, при якому в землю закопують готову пластикову ємність. Такий спосіб підійде для невеликих басейнів. Максимальна площа цього басейну може становити 3,5 м2, а глибина – 0,5-0,8 м. Якщо ж ви хочете більш масштабних розмірів, то ємність слід встановлювати зі склопластику. Максимальна площа такого басейну може доходити до 10 м2.

Ще один спосіб, відповідний для басейнів великих розмірів – плівковий. Зазвичай використовують два види плівок, які виготовлені з полівінілхлориду або бутилкаучуку. Плівка з полівінілхлориду буває товщиною 0,5, 0,8 і 1 мм. Залежно від місця використання вона буває чорна (для ставка), блакитна або біла (для плавальних басейнів). Рулони полівінілхлоридної плівки випускаються різних розмірів, довжина може становити 25 або 50 метрів, а ширина – 4,6,8 м. На плівку можуть бути наклеєні дрібні камінці. Укладається вона в тих місцях, де вона виходить на поверхню. Наступати на таку плівку не можна. Плівка з бутилкаучуку більш морозостійка і не так схильна розриву, як полівінілхлоридна. Відповідно і ціна на неї буде вища.

Пристрій водоймища з плівки складається з декількох етапів. Для початку потрібно вирити котлован потрібного розміру. На його дно потрібно насипати шар добре просіяного піску, товщина шару повинна становити 10см. Поверх піску застеляється геотекстильні волокно. Завдяки геотекстильного волокну, плівці не страшні будуть гострі камені і коріння дерев, та й будь-які предмети, які можуть пошкодити її поверхню. Наступним кроком буде зробити великий аркуш з плівки, який буде за розмірами дорівнює розміру водойми. Такий лист укладають в котлован і зі шланга заливають водою. Під вагою води плівка повинна осісти. Потім можна зробити перерву на добу. По закінченні цього часу, потрібно обрізати зайву плівку з урахуванням того, що по краях має залишатися шматок плівки розміром приблизно 0,5 м. Це необхідно на випадок підмивання грунту.

Вільні краї плівки слід прикріпити до землі. Це можна зробити за допомогою дерев'яних кілочок або дужок, зроблених з дроту. Якщо за планом передбачена вимощення, то потрібно зайнятися нею. Ширина вимощення становить 50-60 см., робиться вона з каменю, плитки або цегли. По готовому дну можна сміливо ходити, але бігати і стрибати не рекомендується. Якщо плівка була спочатку якісної і була покладена за всіма правилами, то вона може прослужити 20 років. Полівінілхлоридна плівка призначена для чаш з простими формами. Існує матеріал, який можна застосовувати для чаш будь-яких розмірів і форм. З його застосуванням можна прекрасно забезпечити теплоізоляцію, гідроізоляцію, а також можна значно заощадити на будівельних роботах. Цей диво-матеріал – поліпропілен. Він володіє такими властивостями як міцність, твердість, екологічність, стійкість до хімічних реагентів.

Найдорожчим способом гідроізоляції є виливок бетонної чаші. Це не тільки найдорожчий спосіб, але і самий трудомісткий. Тут доведеться дотримуватися всю технологію бетонних робіт. Для початку потрібно зварити арматуру, потім зробити опалубку. Якщо хоч трішки економити на будівельних матеріалах, то слід застосовувати звичайний бетон. А такий бетон вимагає додаткової гідроізоляції як всередині, так і зовні, щоб не піддатися руйнуванню грунтовими водами. Якщо ж економити ви не хочете, то можна придбати спеціальний вид бетону, який не буде боятися води. Але для них потрібна спеціальна технологія заливки. Тому, щоб полегшити собі працю, краще застосовувати поліпропілен або плівку.

Використання бетону може виправдати себе в тому випадку, якщо над водоймою будуть встановлюватися містки, а по берегах скульптури. Тоді вам просто буде необхідний міцний фундамент.


Читайте на нашому сайтi: