»Як виконати монтаж мідних труб?

Великих труднощів монтаж мідних труб не представляє, та й часу потрібно не дуже багато. Це тому, що мідні труби добре піддаються резке і досить пластичні. Для того щоб монтувати труби, треба спочатку їх порізати на необхідні відрізки пилкою по металу або труборізом.

Торці потрібно зачистити шабером або напилком. Після цього необхідно вирівняти місця зрізу, так як при застосуванні ручної ножівки зріз буде нерівним, а це вплине на якість монтажу.

Мідні труби з'єднують нероз'ємним і роз'ємним способом. До рознімної способу відносять зварювання, паяння і опресовування.

Як виконати монтаж мідних труб?

Можна використовувати пайку двох видів: низько-і високотемпературну. Високотемпературна пайка застосовується, якщо трубопровід будуть застосовувати в умовах високих температур. Цей вид пайки ще називають твердим, тому що при її виконанні використовуються спеціальні флюси і тверді припої. Якщо трубопровід будуть застосовувати в побутових умовах, можна застосувати м'яку або низькотемпературну пайку. В даному випадку температура експлуатації трубопроводу повинна бути не вище 1100 ° С.

Щоб з'єднати труби, що мають діаметр 10-18 мм, потрібно використовувати спеціальний електричний паяльник, потужність якого 440 Вт Цей паяльник нагріває метал до температури 8000 ° С і охоплює з двох сторін місце з'єднання.

Як виконати монтаж мідних труб?

Добре для з'єднання мідних труб використовувати індукційний паяльник. Для нього характерні низькі температури. Цей інструмент прогріває місце з'єднання завдяки вугільним електродів. Такий спосіб з'єднання виключить освіта окалин на поверхні трубопроводу. Цей спосіб використовують в тих місцях, де неможливе застосування високотемпературних інструментів або відкритого вогню.

Щоб зменшити кількість місць споювання, використовують отбортовщікі, розширювачі, трубогиби та інші інструменти.

Розширювач забезпечує вставку труби в трубу діаметром не більше 42 мм.

Якщо потрібно провести монтаж мідних труб складних форм, згинання виробляють за допомогою трубогиба. Щоб уникнути сплющивания і заламування, радіус вигину повинен бути 3,5 діаметра й більше, а якщо діаметр труб вище 15 мм, то радіус вигину повинен становити не менше чотирьох діаметрів. При опрессовке застосовують всілякі прес-фітинги. Вони відрізняються елементами ущільнювачів. Іноді доводиться робити гнучкі переходи в трубопроводі, особливо якщо в якихось ділянках трубопроводу ймовірні постійні вібрації – знадобляться надійні хомути для шлангів для тривалого використання в не сприятливих умовах.

Для приєднання приладів і арматури застосовують роз'ємні з'єднання. Їх застосовують і при з'єднаннях мідних труб з деталями, виконаних з інших матеріалів.


Читайте на нашому сайтi: