Доглянутий паркет – окраса дому

Минуло тепле літо і настала холодна зимова пора з довгими зимовими вечорами. Якщо у теплий час ми відпочиваємо у садку чи на ганку, то тепер доведеться переміститися в будинок, а що затишнішою буде в ньому атмосфера, то приємнішим стане й відпочинок.

Упродовж віків людина використовує деревину для того, щоб зробити житло якомога затишнішим. Саме тому з деревини виготовляють двері, вікна, меблі, елементи інтер’єру, підлогові покриття тощо. Такі дерев’яні вироби випромінюють природну теплоту, зачаровують кольорами і різноманіттям текстур, ваблять, а найголовніше – завжди в тренді та гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр. З іншого боку, ці вироби потребують постійного догляду, інакше вони втратять неповторну природну красу.

Зрозуміло, що різні вироби потребують різного догляду, оскільки під час експлуатації вони зношуються неоднаково. Підлогові покриття зазнають чи не найбільшого експлуатаційного впливу, тому й доглядати за ними слід ретельніше, ніж, наприклад, за меблями.

Нині асортимент підлогових покриттів дуже широкий, але з вишуканою класикою серед них одиниці. Саме до цих небагатьох й належить паркет, який формує атмосферу й індивідуальність інтер’єру. Завдяки експлуатаційним властивостям паркет може стати окрасою, гордістю помешкання впродовж багатьох років. Та як і всі інші вироби з деревини, він потребує захисту.

Методів догляду і захисту паркету чимало. Можна, наприклад, використовувати олію або віск, якими натирають паркет. Але оскільки ці засоби не стійкі до стирання, то для підтримання у гарному стані  паркет потрібно натирати із періодичністю у кілька тижнів. Натомість лакове покриття чудово виконуватиме захисну й естетичну функції впродовж кількох років. Завдяки цьому заощаджений на натиранні паркету час можна приділити своїй сім’ї.

 

Та все ж настає момент, коли потрібно оновити лакове покриття – і тут на допомогу прийде ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ БЕЗ ҐРУНТОВКИ VIDARON. Особливістю його є те, що перед нанесенням паркет не потрібно ґрунтувати. Це не лише заощаджує кошти на придбання ґрунтовки, а й запобігає помилкам з її підбором (ґрунтовка обов’язково має бути хімічно сумісною з лаком, а несумісність може призвести до того, що покриття доведеться замінювати).

Підготовка паркету до лакування розпочинається із видалення старого шару лаку. Це можна зробити за допомогою пристроїв для шліфування. У такому випадку поєднуються дві операції – видалення старого лаку і шліфування паркету. Опісля необхідно здійснити кінцеве шліфування поверхні з використання дрібнозернистого шліфувального паперу. Слід пам’ятати, що напрям шліфування має становити 45º до паркетних дощечок, а кожне наступне шліфування має бути перпендикулярним до попередніх. Оскільки під час шліфування утворюється пилюка, тому паркет потрібно ретельно очистити від неї пилососом.

Щоб вирівняти поверхню, заповнити щілини і усунути дефекти, паркет шпаклюють приготованою сумішшю з ҐРУНТОВКИ НІТРО VIDARON та дрібного пилу від шліфування дошки паркету. Зазвичай за допомогою шпателя із нержавіючої сталі необхідно нанести два шари такої шпаклівки. Коли шпаклівка висохне, паркет шліфують і полірують.

Лише після цього паркет можна лакувати. Наносять ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ БЕЗ ҐРУНТОВКИ VIDARON мохеровим валиком з коротким ворсом, а у важкодоступних місцях – пензлем. Під час лакування температура всередині приміщення має становити від +16 до +25ºС й у жодному разі не має бути протягів. Для досягнення найкращого візуального ефекту необхідно нанести три шари лаку. Наступний шар можна наносити через 12 годин після нанесення попереднього, але перед цим слід обов’язково виконати міжшарове  шліфування. Ходити по паркеті можна через 24 години після нанесення останнього шару лаку. А повна експлуатація паркету допускається через 3-5 діб.

Якщо потрібно надати паркету певного забарвлення, то після шпаклювання та шліфування з поліруванням наносять шар БЕЙЦУ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ VIDARON. Палітра кольорів цього засобу задовольнить найвибагливіших споживачів. Після висихання шару бейцу, а це 24 години, паркет лакують.

Таке покриття винятково міцне, стійке до подряпин і механічного пошкодження і не лише тривалий час захищатиме паркет, а й забезпечуватиме йому неперевершений зовнішній вигляд.

Читайте на нашому сайтi: