Як зібрати басейн

Сучасне виробництво пропонує перелік варіантів відкритих басейнів. Відрізняються вони способом зведення, матеріалом, характером виконання – розбірні, що демонтуються, приміром, на зимовий період, або стаціонарні. Пропонуємо розглянути збірні басейни декількох варіантів.

Збірно-розбірні сезонні басейни
Ці басейни мають досить простою конструкцією, тому змонтувати їх можна приблизно за день-півтора максимум. Основою буде або міцний стрижневий каркас у вигляді рами, або листової каркас замкнутої тонкої стінки, він служить підставою для підвішування чаші, склеєної з плівки ПВХ. Цей каркас або стінка стримують розширення чаші, обмежують її при наповненні водою. Листовий каркас вважається більш міцним. Басейн з листовим каркасом досить стійкий, настільки, що на його бортах можна сидіти. Природно випускаються ці моделі невеликого обсягу, маленькою місткості, з обмеженою глибиною, приблизно 1,5 м, і простий конфігурацією – у вигляді кола, овалу – найпоширеніші варіанти, прямокутника або квадрата – трохи рідше.

Збірно-розбірні всесезонні басейни
Встановлюються такі басейни таким же способом, як і попередні моделі. Відрізняються всесезонні басейни здатністю протистояти заморозків. У них застосовується більш товста, ніж в сезонному басейні, плівка, для контуру використовується трохи гофрований, товщиною від 0,6 до 0,8 мм, сталевий лист. Стінки таких басейнів зміцнюються додатковими поперечними балками, в деяких випадках ще й бічними підпорами. Таким чином, споруджений каркас може витримати тиск і тяжкість замерзлої в чаші товщі води. Ці моделі басейнів роблять овальної форми, круглої або у вигляді вісімки. Це дозволяє робити їх дуже великих обсягів, до 360-ти кубічних метрів. При тому, що глибина може досягати двох метрів. Зрозуміло, що такі басейни утапливаются в грунт цілком. Середній термін служби цих басейнів приблизно від 7 до 10 років. Але він може радувати своїх власників і набагато більше, якщо дотримуватися всіх правил експлуатації та догляду.

Збірні (секційні) стаціонарні басейни
Збірних стаціонарних басейнів зовсім небагато у продажу. Їх ємності збираються раз і назавжди з окремих панелей, скріплюються замковими з'єднаннями, клеєм та болтами. Для забезпечення герметичності чашу покривають плівкою ПВХ товщиною від 0,5 до 1,5 мм. Їх експлуатаційні характеристики набагато краще, ніж у збірно-розбірних моделей. Вони служать набагато довше і є більш міцними. Форма стаціонарних басейнів дуже різноманітна: від простої прямокутної, до вітіюватого багатокутної або складною. До складних належать басейни з декількома чашами різної глибини. У них можна сформувати різні зони: з дрібними чашами – для дитячої зони, з глибокими, наприклад, для пірнання, з глибиною до 2,4 м.

Установка збірно-розбірного сезонного басейну потребує тільки в рівному майданчику і умілих руках майстра . А для установки інших видів басейну доведеться ще й землю копати. Морозостійкі з висотою бортика більш ніж 1,2 м потрібно вкопувати в грунт наполовину висоти, якщо ж висота 2м і більше, то басейн треба вкопувати повністю. Збірні секційні басейни також повинні заглубляться цілком або частково. До того ж якщо грунт на ділянці ненадійний і пучинистих, а рівень грунтових вод досить високий, то дно котловану неодмінно заливається донної плитою, вона послужить для басейну хорошою основою.

Басейни із пластику
Останнім часом все більшої популярності набувають басейни з поліпропілену – спеціального пластику. Чаші в них роблять з поліпропіленових листів шляхом термічної зварки і готовими привозять на місце. Чаші таких басейнів можуть навіть зробити за індивідуальними ескізами різних форм і розмірів. Виготовлення їх досить швидке, від двох до чотирьох тижнів. Поліпропіленові басейни мають деякі переваги перед плівковими моделями басейнів: поверхня не боїться лугу і хлору, стійкі до великих перепадів температур – спокійно витримують киплячу воду, колір басейну зберігається кілька десятків років. Крім цього поліпропілен герметичний і міцний матеріал. Очевидно, що такі позитивні характеристики набагато полегшують спорудження басейну з даного пластика. У більшості випадків такі басейни заглиблюють в грунт.

Котлован за розмірами повинен перевершувати чашу приблизно на 60см по ширині і 75см по глибині. Дно котловану обов'язково покрити подушкою грубозернистого піску, гравію або щебеню приблизно на 50см. На цю подушку укладається арматура, а потім заливається ідеально рівна і гладка плита товщиною приблизно 20см з бетону. На цю плиту встановлюється чаша, навколо якої порожній простір теж заливається бетоном. Поліпропілен дуже жорсткий, тому не потребує використання опалубки. Не потрібно застосовувати тепло-і гідроізоляцію, поліпропілен і сам володіє всіма цими якостями.


Читайте на нашому сайтi: