Правила будівництва будиночка на дереві

Усі діти мріють про власний будиночок, облаштований на гілках якого-небудь великого дерева. Зробити будиночок на дереві своїми руками – це відкрити маленький світ, в якому правлять діти. Якщо у вас є дача з декількома міцними високими деревами, ви цілком можете створити нескладний проект і реалізувати його на радість дітям і самому собі. Сучасні жителі Європи вважають будиночки на деревах оригінальними, але насправді ці споруди є одними з найдавніших варіантів житла для людини. У деяких місцях нашої планети, приміром, у лісах Нової Гвінеї, де постійно йдуть дощі, будинок серед гілок є цілком нормальним явищем.

Поради щодо вибору дерева

Щоб зробити будиночок на дереві слід відповідально підійти до питання вибору дерева, на якому буде розташована споруда. Будиночок на дереві – назва умовна, оскільки багато подібних споруд розміщені біля дерева або примикають до нього однією частиною. Одним з важливих критеріїв є товстий стовбур і добре розвинена коренева система. Гілки повинні мати діаметр не менше 20-25 мм. Верба, береза і тополя для створення будиночків на деревах не підходять, а ясен, дуб і клен здатні витримувати невеликі будови. Спочатку потрібно зрізати старі і хворі гілки, щоб вони не заважали і не поранили дітей.
Слід враховувати, що будиночок повинен розташовуватися на висоті півтора-двох метрів, бо більш високе його розміщення може бути небезпечним для дітей. Крім того, крона дерева при поривах вітру розгойдується, тому будиночок на високих гілках виходить недостатньо міцним і стійким.

Поради щодо процесу будівництва

Після того, як дерево ви вибрали, потрібно підготувати проект і підготувати всі інструменти і матеріали. Особливу увагу необхідно приділяти кріпильних елементів. Наприклад, болти з гайками краще цвяхів. Всі з’єднання повинні бути такими, щоб діти не могли поранитися, тому гайки і головки болтів завжди утоплюють в дерево. Зробити будиночок на дереві треба і міцним, і легким одночасно. Для цього буде потрібно полегшений матеріал. Підлога, балки і сходи при цьому слід конструювати з високоякісної деревини, а стіни і дах можна зібрати з якого-небудь штучного матеріалу з невеликою масою.

Процес будівництва слід починати зі створення підлоги і укріплення каркасу. Споруда повинна кріпитися до землі і дерева. В якості традиційних підтримуючих елементів виступають палі. Створюючи будиночок на дереві своїми силами необхідно враховувати правила, що відносяться до будівництва всіх будівель: спочатку зводяться і з’єднуються більші частини, до яких згодом кріплять дрібні елементи. Після створення підлоги необхідно перейти до даху, і в самому кінці будиночок потрібно пофарбувати і задекорувати.

Споруду можна зібрати швидше, якщо збирати частину деталей на землі. Наприклад, можна встановити готові стіни з вирізаними для вікон прорізами. Після будівництва будиночка можна приступити до його оформлення, але також можна подбати про елементи, що додають будові практичності. До таких відносять жердину, по якому діти зможуть залазити наверх і спускатися з будиночка, гірку для ігор, підвісні містки, мотузкові сходи та інші речі. Після того як зробите будиночок на дереві слід також оформити у відповідному стилі простір навколо, щоб перетворити дитячий майданчик на казкову країну.

Читайте на нашому сайтi: