Робимо будку для собаки

Практично кожен господар собаки, що проживає в приватному будинку, рано чи пізно стикається з проблемою споруди житла для свого вихованця. Давайте розберемося, як зробити будку для собаки своїми руками.

Починаємо з днища. Відпилюємо два бруски завдовжки рівній ширині будки, наприклад, 40х40 см. На бруски пришиваємо дошку і перевертаємо. Встановлюємо по кутах чотири бруски довжиною рівній висоті будки, наприклад, 100х100 см + додатково 45мм. У місці розташування входу встановлюємо два бруса 40х40 см. Також закріплюємо проміжні стійки, рівних по довжині внутрішньої висоті будки , на яких триматиметься стелю. Обшиваємо зовні будку вагонкою.

Стеля будки

Кришка-стеля обов’язково повинна бути знімною, щоб полегшити проведення прибирання в будці. Стелю робимо теплою. Знову ж використовуємо брусочки 40х40 см. На збитий з них периметр нашиваємо відповідний за розміром лист фанери.

Якщо буда досить велика, в середину врізаємо проміжні бруски, щоб стеля не провисала. Конструкцію утеплюємо з внутрішньої сторони мінеральною ватою або пінопластом. Зверху пришиваємо другий лист фанери.

Кладемо конструкцію на бік і просочуємо антисептичним складом «Пінотекс » або якимось аналогічним. Стиплером закріплюємо руберойд і прибиваємо до днища два бруски 100х50 см для додаткової вентиляції і утеплення. Бруски також покриваємо антисептиком.

Дно будки та її утеплення

Дно будки вистилає пергаміном за допомогою степлера. Потім кладемо шар утеплювача і знову пергаміну. Якщо будка велика, прибиваємо до дна додаткові зміцнюючі бруски – лаги. Прибиваємо чистову підлогу. Те ж робимо і зі стінами буди. Нарешті, робимо обрамлення лазу і поріжок.

Починаємо з виготовлення фронтонів будки. Робимо периметри з брусків 40х40 см , які обшивають вагонкою , а зсередини – пергаміном . Щоб зробити знімний дах , в торці кутових брусів буди неповністю забиваємо цвяхи діаметром 7-10 мм. Щоб бруси не тріснули , попередньо висвердлюємо під них отвори. Спилюємо капелюшки . На отримані штирі насаживаем фронтони , де заздалегідь просвердлюємо отвори під штирі. Встановлюємо фронтони на свої місця. Тепер необхідно спорудити обрешітку даху. Зручніше буде робити обрешітку по місцю.

Однак спочатку слід виставити фронтони вертикально. Прибиваємо обрешітку, яку виготовляємо з обрізної дошки або вагонки, не забуваємо передбачити випуски спереду і ззаду. На торці обрешітки прибиваємо лиштву – вагонки, а по низу – робимо підбивку зі звичайної фанери.

Перекриваємо дах руберойдом і укладаємо бітумну черепицю, яку закріплюємо скобами за допомогою степлера. Зовні офарблюємо готову будку «пінотексом». Взагалі завдання зробити будку для собаки не занадто складне і з ним можна справитися за досить короткий час.

Читайте на нашому сайтi: