На що звернути увагу при будуванні курника

Кожен власник ділянки землі, після побудови свого будинку і мінімального оздоблення ділянки починає думати: «А чи не завести мені курочок?» Але, як і для будь-якої живності, для птахів необхідний спеціальний будинок – курник.

Для будівлі курника можна використовувати брус, колоду, піноблоки, газопінобетон, шлакоблоки і т.д. Головне правило для будівництва пташника – достатнє освітлення і тепло. Насправді, щоб зробити курник власними руками знадобиться досить багато часу, та матеріалів.

Коли ви будете будувати курятник, в першу чергу потрібно визначитися з місцем будівництва курника. Для цього потрібно знати сторони світу, напрямок вітру, і специфічні особливості місцевості (рельєф, висоту ґрунтових вод та ін.).

Якщо ви будете тримати курей взимку, то при плануванні курника потрібно продумати де буде зберігається зерно і корма, куди ви будете складати курячий послід і т.д. Який за розміром будувати курник? При будівлі курника своїми руками зазвичай роблять розрахунок виходячи з голів птиці. На 1 квадратний метр підлоги повинно міститися 3-4 несучки великих (м’ясних) порід. Але це не означає, що в сараї площею 2 кв.м ви розмістите 8 птахів, такого маленького приміщення для курей не вистачить. Там буде ніде розвернутися, ніде встановити годівниці та поїлки, птиця буде перебувати в тісноті і несучість неминуче впаде.

kurnyk

Де будувати курятник?

Перед тим як зробити курник, слід вибрати правильне місце для його побудови. У низині буде накопичуватися волога, там пізніше тане сніг і більше бруду. Як тільки ви визначитеся з місцем будівництва пташника, потрібно правильно розташувати курник відносно сторін світу. Добре, якщо вам вдасться розмістити вікна курятника з південної сторони, а двері на схід. В іншому випадку вибирайте планування так, щоб у вікна курника потрапляло якомога більше денного світла.

Фундамент для курника

Всі масивні споруди повинні мати фундамент і курник не виняток. Фундамент не дасть будові осісти. Вид фундаменту для курника вибирають виходячи з поверховості приміщення. Не виключено, що ви захочете побудувати двоповерховий пташник і будете тримати не тільки курей, а й гусей, качок, цесарок і перепілок. Фундамент пташника повинен виступати над рівнем ґрунту на 30-40 см і бути гідроізольованим від стін. У кожному разі, найбільшу увагу при будівництві пташника потрібно відвести підлозі. Підлога повинна бути споруджена таким чином, щоб у пташник не пробралися миші, щури, тхір або лисиця. Для зміцнення та захисту від цих “нахлібників” в підлозі часто закладають металеву сітку. Раніше умільці заливали бетонні підлоги з додаванням скла для захисту від мишей і щурів. При влаштуванні бетонних підлог, їх роблять з легким нахилом в одну сторону для того щоб простіше було проводити генеральне чищення пташника. Підлога в курнику повинна бути розташована вище рівня землі не менше аніж на 20 см.

Стіни в курнику

Кам’яні та цегляні стіни міцні, але холодні і сильно сиріють в зимовий період. Можна для птиці зробити і каркасний пташник. Для цього з двох сторін стіни обшиваються дошкою, а між ними закладається утеплювач (мінвата, скловата, шлак, тирса або торф). При виборі утеплювача майте на увазі, що він повинен бути захищений від гризунів, в іншому випадку вийде, що ви будуєте будинок не тільки для птиці, але і для мишей. Стіни всередині пташника повинні бути по можливості рівними. Це дозволить швидко і якісно обробляти стіни від пухоїдів і кліщів.

Вентиляція курника

При будівництві курника варто відразу передбачити хорошу вентиляцію. Вентиляції через щілини і вікна для нормального курника недостатньо. Можна влаштувати вентиляційні канали з двох дерев’яних коробів, які будуть розташовані в протилежних кутках приміщення. Необхідно також продумати у вентиляційних коробах заслонки, якими можна буде регулювати потік повітря. Виходячи з цих рекомендацій, ви зможете самостійно побудувати хороший і надійний курник. Правильно його облаштувати і ваші кури будуть добре себе почувати.

Читайте на нашому сайтi: