Саморобки з використаних шин

Декор дачної ділянки не завжди здійснюється одними тільки малюнками з квітів, а також зеленими огорожами і колонами. Дрібні деталі у візуальному сприйнятті загального дизайну також важливі. Багато з них можна зробити своїми руками. Наприклад, зробити лебедя з колеса. Зношені автомобільні покришки з легкістю можуть стати атрибутами ландшафтного дизайну. Адже проявивши трохи фантазії і старанності, на присадибній ділянці зможуть з’явитися дивовижні звірі, казкові персонажі, елементи ігрових майданчиків та господарсько-побутові елементи. Переваги подібного використання матеріалів очевидні. Адже крім корисної утилізації гумовотехнічних виробів, ми отримуємо можливість виготовляти садові вироби своїми руками з шин на власний розсуд.

Вибір матеріалу, щоб зробити лебедя з колеса

Від підбору матеріалу та інструментів залежить не тільки складність процесу, який займе далеко не одну хвилину, але й результат. Рекомендується використати для такої саморобки покришку від старого колеса зі стертим протектором. Крім того, зайвий рельєф тут не потрібен і здійснювати різання по гладкій поверхні буде значно простіше. Початковий візерунок на шині особливого значення не має. Хоча по подовжньому малюнку наносити схему і, згодом, різати, легше. До того ж, фарба на неї ляже з найменшими проблемами. М’якість покришки – теж не остання умова, щоб якісно і легко зробити лебедя з колеса. У випадку, коли матеріал можна підібрати, а не використовувати тільки той, що є зараз під руками, варто підшукати варіант колеса, де всередину гуми для додання шині жорсткості не вмонтований металевий корд. Для самого колеса це прекрасно, а для подальшої переробки покришки – не надто. І різати дуже складно буде, і можливі травмування. Тому, ідеальний корд – це нейлоновий. Крім шини слід задуматися про інші пристосування. Зокрема, розмітка буде здійснюватися із застосуванням крейди і рулетки. Різати матеріал зручніше будь-яким шевським ножем, лезо якого заздалегідь старанно заточується. До того ж, в хід піде «болгарка», а також електричний лобзик, бажаний відрізний диск. Додатково варто приготувати дриль, до якої знадобиться 2 свердла діаметром 3 і 10 мм. Для скоб потрібен моток сталевого дроту, прут з металу довжиною в 1,5 м і плоскогубці. для фарбування потрібні біла, червона фарби і пензель.

Схема і опис дій

Щоб зробити лебедя з колеса по-перше слід максимально відмити покришку. Очищення поверхні полегшить і розмітку, і нарізку. Перший крок – треба розділити коло покришки на 2 симетричних частини. Одна частина піде на виготовлення тулуба лебедя, а інша – на шию і голову з дзьобом. Від границі одного з півкіл намічатися дзьоб, що переходить у голову, яка завершиться довгою шиєю. Пропорції цих деталей виглядають як 4: 6: 25. Зокрема, на півколі довжиною в 70 см дзьоб займе близько 8 см, голова – 12, а шия – 50 см. Довжина шиї буде перевищувати довжину півкола, а значить, зазначені 50 см не межа. Ще на 5-10 см її потрібно буде продовжити по другій зоні. Хвіст у птаха утворюється самостійно, коли буде вирізаний дзьоб. Його створить отримана буква «V». Різка – один з найбільш відповідальних етапів. Тут навіть вибір інструментів залежить і від власних сил, і від обраного матеріалу. Щоб зробити лебедя з колеса можна використовувати шевський ніж, якщо гума досить заїжджена. Якщо покришка ще досить тверда, можна застосувати електричний лобзик або «болгарку». Інструмент підбирається з високою частотою розташування зубців, напрям яких при роботі орієнтоване вгору. Щоб було легше управлятися з лобзиком, у всіх кутових точках потрібно просвердлити отвори. Напрям різання буде не від дзьоба вниз, а від основи шиї – до дзьоба. Причому, помилково займатися спочатку однією стороною, а потім переходити на ін. Важливий момент – рівномірність. Як тільки частина від дзьоба до основи шиї буде вирізана, потрібно зайнятися обробкою кромки. Якщо все ж покришка містила в собі металевий корд, краї шліфують «болгаркою». В інших випадках в хід йде шевський ніж, після якого проводиться зачистка наждачним папером.

Наступний крок – вивертання навиворіт шини. Для створення шиї у діло йде заздалегідь заготовлений металевий прут в поєднанні з дротом і плоскогубцями. Із металевого дроту готуємо скоби, а металевий прут буде утримувати шию і голову конструкції. Для цього самим тонким свердлом наносяться на гуму отвори. Вони повинні розташовуватися уздовж осі від центральної точки голови до кінчика хвоста. Їх відстань від лінії симетрії – 5-7 мм. Укладений всередині прут фіксується скобами. Кінці їх загинаються плоскогубцями, зайве зрізається кусачками.

Завершальний крок – формування вигину шиї. Після чого залишиться лише пофарбувати лебедя. Щоб зробити лебедя з колеса у вигляді квітника можна у тулуб насипати ґрунт і висадити квіти.

Читайте на нашому сайтi: