Будівництво літнього душу

 

 

Не кожен міський житель може провести на дачі довше 3-4 днів. І більшість не можуть цього зробити через відсутність звичного душу, що став практично невід’ємною частиною життя багатьох городян. Саме з душу починається, а в багатьох і закінчується робочий день. Як же зробити літній душ на дачі? На це питання ми відповімо в цій статті.

Для тих, хто живе в заміському будинку цілий рік, звичайно ж, більше підійде душ, яким можна користуватися як взимку, так і влітку. Але деяким людям подобаються сама ідея садового душу, і влітку вони надають перевагу саме йому.

kak-postroit-letnij-dush-dlya-dachi-svoimi-rukami

Садовий душ

Перше, з чого ми почнемо, це з садового душ. Найпростіший варіант – це проста душова кабінка і встановлений зверху резервуар для води. Такий душ можна легко побудувати своїми руками, а можна купити вже готовий. Готові поділяють за рівнем комфортності (наявність окремої переодягальні, якості стінок, наявність автоматичного підігріву води і т.п.)
Основні моменти, на які варто звернути увагу:

  • Куди буде зливатися вся вода?
  • Можливість автоматичного наповнення ємності для води.
  • Підігрів води. Якщо ємність для води розташовується зверху, і ви не плануєте використовувати автопідігрів, то варто пошукати сонячне місце. У цьому випадку вода буде нагріватися під впливом сонячних променів.
  • Злив для душу. Злив для душа є такою ж важливою частиною, як фундамент для будинку. Краще всього, якщо злив буде пов’язаний зі стічною канавою, якщо вона у вас, звичайно, є. Але це не обов’язково. Також можна зробити злив наступним чином. У відносній близькості від душу викопуємо звичайну яму (глибина на ваш розсуд). Щоб у процесі експлуатації стінки ями не обсипалися, додатково зміцнюємо їх. Цього буде цілком достатньо.

Конструкція літнього душу

Щоб уникнути розмиття ґрунту під душем встановлюємо піддон. Піддон можна поставити прямо на землю, а можна на невеликі опори. Якщо ви вибираєте другий варіант, то для фундаменту можна використовувати великі камені, стовпчики і т.п. Якщо перший, то для піддону викопуємо невелику яму і засипаємо її щебенем, камінням або повністю бетонуємо. Таке зміцнення дозволить уникнути подальшого розмиття ґрунту.

Для душової кабінки підійде самий різний матеріал, починаючи від прозорої плівки, і закінчуючи шифером або деревиною. Розглянемо будівництво літнього душу з шиферу. Для душової кабінки нам знадобиться всього три листа шиферу, які ми закріпимо з трьох сторін. З четвертої будуть розташовуватися двері.

Для каркаса використовуємо 4 труби. Встановлюємо каркас. Для цього, свердлимо отвори і встановлюємо в них труби. Щоб каркас був надійним, труби заздалегідь бетонуємо. Після того, як цемент повністю висохне можна переходити до установки шиферних листів. Закріплюємо їх безпосередньо до наявного каркасу. Стінки душа готові.

Закінчуємо будівництво душової кабінки. Останнє, що потрібно зробити, це встановити двері. Можна встановити вже готову коробку, а можна використовувати звичайну шторку, зроблену з важкого матеріалу.

Бак для води

В якості бюджетного варіанту можна використовувати звичайну бочку на 100-200 літрів. Сьогодні за невеликі гроші можна купити легку б/у бочку. Таку бочку може самостійно, без чиєї-небудь допомоги підняти навіть жінка, до того ж, нагрівається вона від сонця, як правило, швидше. Перед підняттям бака наверх робимо відведення з різьбленням і встановлюємо кран з душовою насадкою. Після цього можна закріплювати бак (бочку) на даху вийшла конструкції. Для підведення води можна використовувати металопластикові труби.
От і все, літній душ готовий. Як бачите зробити літній душ для дачі можна побудувати з будь-яких, наявних матеріалів. Ми розповіли про один з найдешевших варіантів. Звичайно, душ, зроблений з фанерних листів або з шиферу буде виглядати не дуже естетично, але при бажанні і з нього можна зробити витвір мистецтва.

 

Читайте на нашому сайтi: