Виготовляємо самостійно мангал з газового балона

Незвичайний мангал, зроблений з газового балона своїми руками за функціональними можливостями майже не відрізняється від мангалів, виготовлених за сучасними технологіями. Крім усього іншого, мангал з балона обійдеться набагато дешевше, якщо порівнювати з купівлею нового. Подібне барбекю дозволить вам приготувати відмінні шашлики. Залишається лише з’ясувати, як зробити такий мангал з газового балона своїми руками, щоб він повною мірою виправдав покладенні на нього сподівання.

Насамперед, потрібно підготувати матеріали та інструменти для роботи. Основою даного барбекю стане використаний металевий газовий балон, ємністю не менше 50 л, інакше конструкція вийде занадто мініатюрною.
Також слід зауважити, що менша довжина не дуже зручна для перемішування вугілля.
Щоб зробити барбекю з використаного балона для пропану, вам знадобляться наступні інструменти:

  • зварювальний апарат;
  • дриль;
  • болгарка;
  • ножівкапо металу.

mangal-iz-gazovogo-ballona-8

Підготовка балона

Перше, з чим ви зіштовхнетеся в роботі – це розрізання балона. Навіть якщо він порожній, всередині все одно присутні пари газу, так що в цьому питанні необхідно бути максимально обережним і чітко слідувати встановленої інструкції.
Щоб зробити мангал з балона, знадобиться порожній балон з під пропану. Якщо всередині ще є газ, його треба спустити. Для цього переверніть балон догори дном і скрутіть вентиль. Звуку газу, що виходить ви можете і не почути. Щоб зрозуміти, що процес насправді йде, намильте вхідний отвір клапана. Підтвердженням послужить початок утворення мильної піни.

Далі вам потрібно поступити таким чином. Переверніть газовий балон на бік. За допомогою пилки по металу спиляйте латунний вентиль «під корінь». Латунь – це досить м’який метал, тому процес розпилювання пройде без проблем.

Під час спилювання вентиля вам може знадобитися допомга ще однієї людини. Вона повинна буде лити воду на те місце, в якому виконується розпил. Це потрібно для того, щоб попередити займання, яке може бути спровоковано іскрами.

Після того, як вентиль буде спиляно, балон необхідно наповнити водою. Воду заливайте за допомогою шланга для поливання або через лійку. Наповнювати необхідно весь обсяг повністю. У міру накопичення води струшуйте балон: так з його стінок буде ефективніше змиватися конденсат.
Після того як газовий балон буде наповнений, злийте воду. По можливості робіть це подалі від будинку, тому що від води може виходити неприємний запах газу, що зберігається протягом декількох днів.

Розпилювання балону та зварювання

Завершальним етапом створення барбекю з газового балона є його розпилювання. Як правило, товщина металу не перевищує 3 мм, тому він досить легко ріжеться за допомогою болгарки.

Балон потрібно різати по краю, безпосередньо біля зварного шва. Під швами пропанового балона знаходяться кільця, встановлені виробником. Ці кільця прорізати не потрібно, вони допомагають правильно з’єднати корпус і дно виробу, виконуючи роль полки для кришки барбекю.

Після розрізання балона ви отримаєте 2 окремих елемента. На одному ставляться петлі і закріплюються на заклепки. При підготовці до роботи враховуйте, що у мангалу обов’язково повинні бути металеві ручки.
По всьому периметру розрізання газового балона приваріть металевий куточок 32х32. Він потрібен для кріплення ніжок. Також куточок буде виконувати функцію своєрідного каркаса і допоможе вберегти виріб від деформації під впливом високих температур. У цій роботі вельми зручно використовувати струбцину, за допомогою якої метал корпусу і куточка можна буде притиснути один до одного без усіляких зазорів.

Читайте на нашому сайтi: