Штучне водоймище своїми руками

Водоймище на вашій ділянці вирішує відразу кілька завдань. Крім привабливого вигляду, озеро зволожує повітря і дозволяє значно урізноманітнити ландшафтний дизайн. Якщо на вашій ділянці немає природного водоймища, не засмучуйтесь. При бажанні можна зробити штучне озеро своїми руками. Склавши план і продумавши всі деталі створити таке водоймище  цілком реально. Першочергові питання, які постануть перед вами – це визначення стилю і місця розташування озера. Яким воно буде – максимально наближеним до природного водоймища або більш сучасне? Де краще його побудувати – в тінистому саду на дачі або на галявині біля будинку? І відповідно, наступним питанням буде підбір матеріалів та інструментів.

Стиль і місце розташування

Стиль штучного озера і місце розташування необхідно узгоджувати із загальною концепцію ландшафту і архітектури будинку. При розташуванні озера в глибині ділянки пейзажна складова може бути оформлена пишною рослинністю, природними каменями різних розмірів, хвойними деревами тощо. Якщо зробити штучне озеро на ділянці, поряд з будинком, то його стиль може бути з прямокутними обрисами. Квадратне або прямокутне озеро буде вигідно підкреслювати лінії будинку. Стиль оформлення краще зіставити зі стилем веранди або внутрішнього дворика.

Вибір місця, для створення штучного озера на ділянці, обмежений не тільки естетичними чинниками, а й практичними міркуваннями. Необхідно вибрати таке місце на ділянці, де протягом дня буде необхідний баланс між тінню і прямими сонячними променями. Це дозволить уникнути такого явища, як «цвітіння» зелених водоростей. Озеро має перебувати під сонцем близько п’яти годин на день, не рекомендується створювати штучне озеро під деревами – листя, які падають з них будуть засмічувати водоймище.

Типи штучного озера

Найдорожчий, але і самий ґрунтовний варіант – створення озера на бетонній основі. Для цього потрібно побудувати опалубку і зробити армопояс. Більш бюджетний варіант – використання вже готової пластикової основи.

Як зробити штучне озеро більш дешевим і простим способом? Для цього підійде використання вологостійкої плівки, за допомогою якої, викладається дно озера. Поліетиленова основа для дна водойми – це більш доступний і популярний матеріал і технологія укладання своїми руками не додасть особливих складнощів.

Спочатку, потрібно намалювати план майбутнього озера в масштабі, а потім перенести його на місцевість. Потім слід викопати котлован і вистелити його вологостійкою плівкою, попередньо підстеливши під неї геотекстиль, лінолеум або руберойд. Для закріплення плівки та облаштування берега озера, по периметру треба виривати траншею і закласти в неї краї плівки, засипати щебенем, щоб зафіксувати плівку. Берег озера можна викласти природним каменем і прикрасити великими валунами. Дно озера потрібно закласти камінням, а по березі висадити рослини, можна в ґрунт, а можна в контейнери. Залити воду – і штучне озеро готове.  Зробити штучне озеро досить не складно, а в результаті ви отримаєте прекрасне місце для відпочинку на своїй дачі для всієї родини.

Читайте на нашому сайтi: