Матеріали, устаткування і технологія для виготовлення тротуарної плитки в домашніх умовах

Часто люди, які задаються питанням, як зробити тротуарну плитку в домашніх умовах, навіть і не уявляють, з якими особливостями даного процесу їм доведеться зіткнутися. В результаті їх зусилля в часто зазнають краху. Насправді цією справою варто зайнятися в тому випадку, якщо виникає необхідність закласти нею досить великі площі. Вся справа в тому, що саме в цьому випадку з’являється можливість окупити всі витрати. Інакше кажучи, до власноручному створенню такого популярного покриття має сенс приступити в тому випадку, якщо виникає можливість організації невеликого власного бізнесу. Наприклад, є точна інформація, що великій кількості жителів у тому чи іншому селищі потрібна тротуарна плитка для дачі. У цьому випадку є доцільність початку виробничого процесу.

yak zrobyty brukivku v domashnih umovah

Устаткування для виробництва тротуарної плитки

Але якщо питання про початок подібної господарської діяльності все ж вирішено позитивно, то насамперед слід задуматися про підбір відповідного обладнання. Його комплект повинен складатися з вібростолів для заливки і для вибивання, а також термованни. Необхідною є наявність бетономішалки для створення бетонних сумішей.
Зовнішній вигляд вібростола для заливки такий: станина з прикріпленим до неї рухомим столом з вібратором. Верхня частина столу закріплена на станині за допомогою спеціальних пружин.
Вібростіл для вибивання відрізняється тим, що до рухомої частини кріпляться рамки для вибивання. Нерідко для проведення даної операції обмежуються і першим видом вібростола.
Термованна являє собою ємність, що містить в собі нагрівальні елементи, пристосовані для постійного підігріву води до певної температури, як правило, 70-80 градусів за Цельсієм.

Форми для тротуарної плитки

За допомогою даного достатньо нехитрого, як для виробничого процесу, обладнання можна почати створення тротуарних плиток методом вібролиття. Форми щоб виготовити тротуарну плитку в домашніх умовах варто вибирати якісні саме вид цього буде залежати скільки вони вам прослужать, в основному виробляються з поліпропілену. Але часом зустрічаються металеві та скловолоконні екземпляри. Їх найчастіше використовують при одиничному або дрібносерійному виробництві.
Чесно кажучи, пластикові форми легко поламати. Але при належному поводженні з ними, вони можуть прослужити вірою і правдою не один рік.

Компоненти для виробництва тротуарної плитки

Тротуарна плитка виробляється із звичайного, всім нам давно вже відомого, бетону з домішкою різних барвників та інших добавок. Точну рецептуру виробництва висвітлювати немає сенсу, так як кожен сам для себе виробляє її, виходячи з можливості отримання тих чи інших сировинних матеріалів. Зазначимо лише, що можливі такі варіанти використовуваної сировини, як пісок, щебінь, гранвідсів. Важливим є той факт, що на момент роботи з ними всі вони повинні бути повністю очищені від сторонніх будь-яких домішок.
Найбільш часто застосовувана у виробничому процесі марка цементу – 500. Її краще купувати у великих постачальників або виробників, готових реалізовувати свою продукцію оптом, а значить, за більш дешевою ціною, ніж у роздрібних спеціалізованих точках.

Процес виготовлення тротуарної плитки

Наведемо тепер коротенько сам виробничий процес. Як вже говорилося трохи вище, в заздалегідь підготовлену за допомогою бетономішалки бетонну суміш додаються пластифікатор і той чи інший барвник. Причому пластифікатор необхідно спочатку розвести водою (більшість з них продається в сухому вигляді), а барвник краще додавати в суміш на самому початку процесу змішування.
Потім на вібростіл розставляються форми і після закінчення змішування пластифікатора і барвника з бетонною сумішшю, вони при включеному режимі столу протягом 30-40 секунд заповнюються отриманим розчином. Після цього стіл вимикається і форми ставляться на просушку. Важливо простежити, щоб вони при цьому зайняли ідеально горизонтальне положення. При їх штабелировании в кілька ярусів також потрібно дивитися, щоб не було прогинів в штабелях.
Форми для просушування залишаються на 2-3 дні. Коли після закінчення цього терміну плитка буде готова до розпалубці, то в хід пускається термованна.

З її допомогою розігрівається вода до необхідної температури, після чого на кілька хвилин у неї опускаються форми з отриманою сумішшю. Робиться це для того, щоб плитка без пошкоджень виходила з кожної з них.

Читайте на нашому сайтi: