Схема виготовлення вібростолу

Для того щоб зробити бруківку самостійно, крім різноманітних форм і сумішей, вам знадобиться так нехитра конструкція як вибростол. Це необхідне устаткування для виготовлення якісної тротуарної плитки. Схема вібростола проста і зрозуміла, але при його виготовленні потрібно чітко слідувати інструкціям і уважно звірятися з кресленнями.

Матеріали які знадобляться щоб зробити вібростіл:

  • 4 металеві труби і куточок (швелер);
  • металевий лист (стільниця);
  • Вібродвигун (будь-який двигун на 220 В з прийнятною потужністю);
  • сталеві пружини.

Необхідні інструменти для роботи:  зварювальний апарат,  болти (4 штуки, для закріплення двигуна),  дриль,  болгарка або електроножиці для підгону розмірів металевих частин.

sxema

Конструкція та принцип роботи

Саморобний вібростіл складається з рухомо закріпленої на металевій станині верхньої плити і двигуна, який приводить в рух верхню робочу плиту. При вібрації плити із залитих сумішшю форм, розташовуваних на плиті, віддаляється все повітря, завдяки чому тротуарна плитка виходить міцною і якісною. Підбираючи матеріали для того, щоб зробити вібростіл самому, дуже важливо знайти ідеально гладку стільницю і двигун з рівномірною вібрацією. В іншому випадку є ризик отримати нерівні вироби, які складно буде укласти.

Процес виготовлення вібростола

Як ви можете помітити, креслення вібростола чи не здається дуже складним. ви можете зробити його своїми руками, просто дотримуючись наші інструкції. У першу чергу, зверніть увагу на основу столу. Виготовляється воно з металевого куточка (досить «п’ятдесятого») або швелера. Ідеальні габарити для заснування – 700 х 700 мм, але їх можна змінювати залежно від потреб майстра. Крім того, необхідно враховувати, що чим більше саморобний стіл для виготовлення тротуарної плитки, тим потужніше має бути двигун.

В якості ніжок стола використовуються приварені до основи металеві труби. Для того щоб стіл був максимально стійким, необхідно наварити на ніжки пластини або вкопати їх у землю, закріпивши бетонним розчином. У першому випадку ваш вибростол буде переносним, у другому – “стаціонарним”. При виборі висоти столу слід враховувати тільки дві вимоги: двигун не повинен торкатися підлоги і майстру має бути зручно за ним працювати. Уважно робіть заміри, щоб стільниця була рівною, як показує креслення, в іншому випадку при виготовленні тротуарної плитки суміш буде виливатися з форм!
Необхідно максимально точно завантажувати розчин у форми, в іншому випадку, якщо матеріалу було мало, плитка вийде різної висоти.
Наступний крок – виготовлення рухомий стільниці. По кутах конструкції і по центру підстави (у випадку, якщо ви робите великий вібростіл, як показує креслення) необхідно приварити 6 сталевих пружин. Купити пружини можна на автомобільному ринку.
Потім на пружини столу накладається металевий лист шириною не менше 8 мм, а знизу до аркуша болтами прикручується двигун. Креслення детально показує, в якому місці краще його розташувати.

Читайте на нашому сайтi: