Типи парканів з дерева

Дерев’яні паркани – це класичний вид огорож, переваги яких очевидні – це простота монтажу, доступність, надійність, екологічність і ще багато чого. Паркани з дерева – одні з найпопулярніших видів огорож, в усі часи.

Незважаючи на різні способи захисту дерев’яних стовпів від гниття, все таки на довго зберегти їх стійкість не вдавалося. Тому часто доводилося ремонтувати паркан. З огляду на те, що будівництво і ремонт паркану з дерева трудомісткий процес, то природно стовпи повинні бути міцними і встановлені на довгі роки. У зв’язку з цим технологія будівництва дерев’яного огородження змінилася. Дерев’яний паркан для дачі встановлюють на металевих стовпах круглих або квадратних . Використовують стругані дошки, які фарбувати легше і виглядають вони набагато краще, ніж неструганих.

Дерев’яний штахетник

Найпопулярнішим видом огорож є штахетник . Дана конструкція характеризується наявністю прольотів, виконаних з дощок, які прибиті до спеціальних напрямних у вертикальному напрямку. Як правило, в прямій залежності від ширини огорожі, на якій розташовані подібні дошки, можна отримати глухий штахетник і має зазор паркан. Такий вид огорож являється одним з найбільш розповсюджених і чудо підходить для дачного ділянки. Ще одним плюсом такого варіанту являється відносно невелика ціна матеріалів, які знадобляться для виготовлення такого паркану.

Тин, Ранчо, Частокіл

Тин. Це найдавніший вид огорожі з переплетених між вбитими в землю кілками, прутів. Тин в сучасному виконанні – це дуже незвичайний по виду дерев’яний паркан, який за своєю оригінальністю може перевершити інші види зборів. Чудово підійде для декорування різноманітних тематичних розважальних закладів.
Ранчо. Назва до нас прийшла з американських фільмів про ковбоїв, хоча такі види зборів для огорож городів, садів або пасовищ, використовувалися у нас вже давно. Являє собою будову з 2-4 дощок або жердин, прибитих до дерев’яних стовпів. Сучасний паркан – ранчо іноді називають горизонтальним штахетником, і він буває вельми гарний.
Частокіл. Те ж давній вид огорожі. Являє собою кілки, загострені під кутом 30-45 градусів, вкопані в землю і скріплені між собою поперечинами. У сучасному виконанні такий паркан виглядає дуже міцно і переконливо.

Читайте на нашому сайтi: