Які існують види меблевих тканин?

»Які існують види меблевих тканин?

Видів тканин для оббивки меблів величезна кількість, а вибрати треба саму відповідну саме вам. Давайте зануримося в світ тканин і розглянемо найпоширеніші для оббивки меблів.

Велюр (оксамит). В основному таку тканину називають оксамитом. Вона має розрізаний ворс, який виходить через переплетення ниток. Чотири нитки утворюють нижню і верхню основи, а п'ята утворює ворс. Саме ворсова нитка визначає якість і зовнішній вигляд велюру.

Гобелен – так названо був виріб паризької мануфактури, яка була заснована в 1662 р. Простіше кажучи, це килим-картина (шпалера), виткана вручну на жакардових верстатах. Цією тканини властиво дуже складне переплетення ниток, які й утворюють неймовірно красиві візерунки. Гобелен може бути як одно-, так і двостороннім.

Шеніл – це тканина, яка має м'який ворс, так як для її створення використовують бархатисту пряжу. Шенілли можуть бути синтетичними та натуральними. У цієї тканини фасонну нитка виробляють з двох або більше волокон. Вони скручуються по довжині і закріплюють в результаті велика кількість коротких ворсинок. Це і є їх відмінністю від ворсових тканин. Ворс в Шенілловая тканинах більш розріджене, він притиснутий до основи і має спрямованість.

Які існують види меблевих тканин?

Жаккард – це сучасний вид гобелена. Така тканина має дуже високу якість, оскільки в ній поєднуються традиції минулого і нові технології. Відрізняється вона тим, що має ексклюзивний дизайн, а іноді це – ручна робота. Такі тканини мають рельєфний малюнок, який створюється з різнокольорових ниток. Жаккард – висококласна тканина, не підвладна вигорання і руйнуванню під впливом перепаду температур.

Меблевий хутро. Така меблева оббивка може імітувати шкури тварин. Вона є однією з наймодніших в даний час. Дизайн хутряних тканин вносить певний шарм і стиль в інтер'єр.

Флок – це різновид велюру, створена без ткацького верстата. Така тканина буває тисненої і друкованої. У результаті паперової друку виходить різнобарвна тканина, а в результаті тиснення – однотонна. Флок популярний за рахунок невисокої вартості і привабливого зовнішнього вигляду.

Мікрофібра – це тканина схожа на натуральну замшу, але має високий поріг кольоростійкості, стирання і невибагливістю у догляді. За рахунок цікавою текстури і бархатистості поверхні тканина має дуже багатий вигляд, тому дуже часто використовується для оббивки меблів. Крім зовнішніх якостей, мікрофібра дуже стійка до забруднень, має водовідштовхувальний ефект. Саме тому її рекомендовано для використання для дитячої м'яких меблів.


Читайте на нашому сайтi: