Як вибрати акумулятор для автомобіля. Який краще?

Для того щоб вирішити який акумулятор вибрати для автомобіля, необхідно розібратися з його основними технічними параметрами, такими як:

  • Полярність;
  • Ємність акумуляторної батареї (А/ч);
  • Габарити;
  • Спосіб кріплення батареї в багажному або подкапотном відсіку;
  • Вид розміщення клем;
  • Ємність.

Вибір авто акумулятора починається з визначення основного критерію – електричної ємності, яка вимірюється в ампер-годинах (А/ч). Витрата енергії на пуск двигуна збільшується пропорційно збільшенню напруги батареї, так як стартер доводиться крутити довше. Але не варто купувати акумулятор більшої ємності в надії на те, що це вирішить проблему запуску двигуна в зимові холоди. Адже, наприклад, погано натягнутий ремінь генератора може стати причиною неповної зарядки акумулятора, в результаті, вже через тиждень навіть з новим акумулятором машина може не завестися.

Полярність

У акумулятора є дві полярності, що позначається відповідними значками на корпусі: «+» і «-».

Для акумуляторів легкових автомобілів ємністю від 35 – 110Ah, у яких клеми розташовані вздовж довгої сторони, полярність визначається таким чином: розвертаємо акумулятор до себе тією стороною, вздовж якої знаходяться клеми і на якій приклеєна лицьова етикетка:

  • якщо позитивна клема (зі знаком “+”) знаходиться праворуч, то у акумулятора полярність 0 – тобто “Зворотна”або” європейська;
  • якщо позитивна клема знаходиться зліва – полярність 1 – тобто “Пряма” або “російська”.

Спосіб кріплення і розміщення

Якщо здійснюється підбір акумулятора по марці авто, то варто приділити увагу такій проблемі. В автомобілях корейського та американського виробництва розташування акумулятора стандартне – праворуч від двигуна, в підкапотному просторі. При цьому дроти клем розташовані таким чином, що плюс знаходиться зліва. Тут вибір обмежений білоруськими, українськими та польськими виробниками, тому кращий акумулятор для автомобіля доведеться вибирати з них.

Габарити

Якщо ви не можете вирішити, як вибрати акумулятор для автомобіля так, щоб він підходив за розміром, то просто візьміть у продавця рулетку і виміряйте габарити. Приділіть увагу і кріпленню акумулятора, тому що майданчик кріплення в підкапотному просторі не обов’язково буде відповідати його формі.

Умови експлуатації

Важливо не тільки вирішити питання як підібрати акумулятор для авто, але і як продовжити термін його служби. Основною умовою коректної роботи пристрою є температура повітря, чим вона нижча, тим гірше електроліт проникає між порами пластин, тим самим знижується швидкість реакції і збільшується час запуску двигуна. Простіше кажучи, незалежно від того скільки коштує акумулятор для машини при низькій температурі всі хімічні процеси в ньому будуть сповільнюватися.

Для того щоб хоч якось компенсувати це, можна «розбудити» батарею перед запуском. Наприклад, включити габаритні вогні або аварійку.

Дешеві акумулятори

Чи купуєте ви дешеві акумулятори для авто або готові витратити на придбання батареї значну суму, обов’язково врахуйте дорожні умови, в яких буде експлуатуватися автомобіль. Так, при постійному русі по поганих дорогах можливе виникнення короткого замикання. Також в результаті вібрації можливо руйнування активних мас з пластин, в результаті чого можлива втрата ємності. Якщо вас цікавить, акумулятор авто який краще підійде для подібних умов, зверніть увагу на батарею, в якій пластини однієї полярності знаходяться в сепараторі – конверті.

Читайте на нашому сайтi: