На що звернути увагу вибираючи шини для зимової їзди

Кожен автолюбитель знає про те, що взимку необхідно використовувати зимові шини. Ця вимога диктується міркуваннями безпеки на дорозі, оскільки тільки адаптована зимова гума забезпечує керованість автомобіля на засніженому або обледенілому дорожньому покритті. “Перевзування” автомобіля виправдано з економічної точки зору – вартість ремонту машини в разі ДТП непорівнянна з ціною на зимові шини. Крім того, установка гуми, що відповідає сезону, оптимізує навантаження на основні вузли машини і зменшує витрату палива. Купити шини зимові досить складна задача, оскільки завжди хочеться знайти оптимальне співвідношення ціни та якості.

Вибираємо розмір зимових шин

Загляньте в керівництво по експлуатації автомобіля перед покупкою зимової гуми. Там ви знайдете допустимий діапазон розмірів шин, які можна встановлювати на ваше авто. Штатний розмір шин забезпечує оптимальний режим експлуатації і керованість автомобіля, тому купуйте зимову гуму того розміру, який вказаний у паспорті вашої машини.

Купуйте високопрофільні шини з мінімально допустимої шириною протектора, якщо більшу частину зими ви їздите по засніжених або обледенілих дорогах. Більш вузькі шини зменшують пляму контакту колеса з покриттям, збільшуючи тиск на його поверхню. Це поліпшує зчеплення автомобіля з дорогою і збільшує його керованість в умовах ожеледі. Крім того, вузький протектор легше провалюється в сніг і бруд, дістаючи до твердого покриття.

Північ чи Європа

Зимові шини об’єднуються в дві групи залежно від передбачуваних кліматичних умов використання. Шини першої групи підходять для використання в умовах суворої зими з екстремально низькою температурою, снігом і ожеледицею. Вони називаються “північними”. Шини другої групи зручно використовувати в умовах м’якої зими з невеликими морозами. Вони називаються “європейськими”.

Шипи або “липучки”

Зимова гума забезпечує зчеплення автомобіля з покриттям за рахунок наявності шипів або ламелей. Шини з шипами називаються шипованими. Також зустрічаються шини, які випускаються без шипів, але мають спеціальні отвори для їх установки. Шини без шипів називаються фрикційними ( ламелізована). Автолюбителі часто називають фрикційні покришки “липучками”.

Краще купити шини зимові ошиповані, якщо ви часто їздите по трасі. Шипи зберігають керованість автомобіля на обледенілій або покритої вкатаним снігом дорозі. Зверніть увагу на те, що ошиповані шини не підходять для швидкісної їзди. Швидкість 130 км / год вважається максимально допустимої при використанні шин з шипами. Не розганяйтеся швидше 60 км/год відразу після покупки і установки ошипованних шин. Перші 1000 км йдуть на обкатку гуми, під час якої шипи “знаходять своє місце” в покришці. Пам’ятайте, що шини з шипами швидко виходять з ладу при поїздках по асфальту.

Встановлюйте фрикційні шини, якщо ви зазвичай їздите в межах міста, де комунальні служби розчищають дороги. Фрикційні шини забезпечують зчеплення з покриттям завдяки наявності ламелей. Тонкі поперечні розрізи на шині деформуються в плямі контакту, “чіпляючись” за полотно гострими гранями. Деякі виробники використовують технологію 3D – ламелізаціі. Вона передбачає нанесення на покришку багатогранних ламелей, що забезпечують зчеплення з покриттям в декількох площинах, що покращує експлуатаційні властивості шин. “Липучки” поступаються ошипованим шинам при поїздках по льоду і на снігу, однак вони більш зручні при пересуванні по асфальту і сніжній каші.

Читайте на нашому сайтi: