Який акумулятор вибрати і купити

У першу чергу потрібно розуміти, що автомобільний акумулятор – це найважливіша частина в автомобілі. Навіть, якщо все інше буде справно, а акумулятор ні, без сторонньої допомоги поїхати не вийде.

Який купити акумулятор? Де купити акумулятор для авто? З настанням зими ці питання починає ставити собі більшість автовласників, але подбали про акумулятор заздалегідь не всі.

Акумулятор забезпечує енергією всі електричні пристрої автомобіля, коли його двигун знаходиться в непрацюючому стані. При працюючому двигуні енергія в електричному ланцюзі автомобіля виробляється генератором, який обертає двигун. Цей же генератор заряджає і автомобільний акумулятор.

Двигун внутрішнього згоряння сам запуститися не може, щоб самостійно працювати він повинен почати працювати за допомогою ззовні. У перших автомобілях запуск двигуна досягався обертанням ручки, яка приєднувалася до вихідного валу двигуна. Зараз двигун розкручується за допомогою стартера – потужного електродвигуна, а він у свою чергу приводиться в дію електричною енергією, яка виробляється автомобільним акумулятором. Немає енергії в акумуляторі – двигун не запуститься, доведеться його розкручувати іншим способом: штовхати автомобіль вручну або тягнути іншим автомобілем за допомогою троса.

Коли двигун вимкнений, і генератор не працює, акумулятор залишається єдиним джерелом електроенергії для автомобіля. У цей час саме він живить вентилятори, магнітолу, двірники, звуковий сигнал, замки дверей, протиугінну сигналізацію. Якщо акумулятор розрядиться, коли автомобіль закритий, а замок на двері, як це часто буває, окислився і не працює, відкрити машину без сторонньої допомоги професіоналів буде проблематично.

Як правильно вибрати акумулятор?

При виборі нового автомобільного акумулятора найкраще прочитати, що пишуть в інструкції автомобіля. Там швидше за все буде написано, що при заміні акумулятора параметри струму і ємність нового акумулятора повинні відповідати характеристикам замінного акумулятора або підбиратися відповідно до рекомендацій виробника. Таким чином для уточнення характеристик нового акумулятора, краще всього звернутися в офіційний сервіс-центр або до дилера.

Якщо ви міняєте штатний акумулятор, той, який стояв на новенькому автомобілі, можна купити акумулятор з тими ж характеристиками ємності і пускового струму +/- 10 %. Якщо відмінності будуть більше, то можливо, генератор не зможе повністю зарядити такий акумулятор, або навпаки буде його перезаряджати, в обох випадках відбудеться зменшення терміну служби автомобільного акумулятора. При недостатньому пусковому струмі, буде важче запустити двигун, особливо при низьких температурах.

На що звернути увагу?

Велике значення при виборі автомобільного акумулятора має дата його виробництва або скільки він пролежав на складі. Потрібно вибирати максимально свіжий акумулятор, інакше термін його зберігання можна буде відняти з строку корисного використання.

Ще один важливий параметр автомобільного акумулятора – полярність. Що таке полярність акумулятора? Це всього лише розташування клем. Справа в тому, що дроти, які підключаються до акумулятора мають обмежену довжину, щоб не бовталися і щоб не переплутати. Тому дотягнутися проводом маси («-») до клеми “+” правильно встановленого акумулятора просто так не вийде. Виробники автомобіля розташовують проводку під капотом по різному, у одних провід «+» підходить зліва, а «-» праворуч, у інших навпаки.

Для визначення полярності автомобільного акумулятора, досить подивитися на нього з лицьового боку (з того боку, де розташовані клеми). Автомобільний акумулятор з клемою «+» ліворуч і «-» – праворуч має пряму полярність. Якщо «-» зліва, а «+» праворуч – зворотню.

Читайте на нашому сайтi: