»Який вибрати фундамент для котеджу – блоки або бетон?

Відомо, що Росія будувалася завжди – відновлювалася після стихійних лих чи воєн, освоювала нові території. В основному зводилися багатоповерхові будинки, але останнім часом дуже популярними стали котеджі. Це й зрозуміло, адже це природно – облаштовувати власне житло так, як тобі подобається, незалежно від сусідів.

В основному, росіяни вважають за краще будувати свій будинок самостійно, на крайній випадок – контролювати весь процес. Але робити це неможливо без спеціальних знань, тим більше в наш час нових матеріалів і технологій. Є й вічні матеріали – шлакоблок, бетон, цегла. А нового матеріалу як багато! Є основні принципи в будівництві, які не виконувати вкрай небезпечно.

Фундамент відноситься до таких принципам. Потрібно дуже ретельно розрахувати конструкцію, виходячи з глибини промерзання грунту, його типу, ваги будівлі та рівня грунтових вод. В основному будівництво котеджу виробляють на стрічковому фундаменті. Такий фундамент витримує велику вагу, міцний і надійний.

Який вибрати фундамент для котеджу - блоки або бетон?

Стрічковий фундамент буває збірний і монолітний. Обидва фундаменту мають свої переваги, тому потрібно ретельно провести аналіз всіх можливостей і обмежень.

Який вибрати фундамент для котеджу - блоки або бетон?

Для будівництва стрічкового фундаменту, використовують залізо-, грунто-і бутобетон, бут, великопористий бетон. Роботи виконуються наступним чином.

Операції здаються дуже простими на перший погляд, але насправді якість роботи залежить від професіоналізму виконавців. Перш ніж почати будівництво котеджу, фундамент повинен обов'язково вистояти без навантаження протягом двох-трьох тижнів.

Збірний стрічковий фундамент виконаний з готових залізобетонних або бетонних блоків на заводі-виробнику, тому часу буде потрібно вдвічі менше. Але щоб його змонтувати, необхідна вантажопідйомна техніка. Готові блоки привозять на будмайданчик і укладають у вириту траншею, використовуючи кран, потім шви армують і закладають розчином, ретельно переглянувши вертикальність укладання. Якщо фундамент такого зразка укладають на складному грунті, зверху на нього виконують монолітний пояс. Для пояса використовують арматуру і бетон.

І на довершення зробимо кілька висновків. Монолітний фундамент дешевше, але сам процес укладання складніше і довше. Збірний фундамент більш дорогий, але виконується швидше, все залежить від людського фактора.

Вибирайте варіант, який вам підходить. Незмінно повинно бути наступне – вірність розрахунків і якість виконання.


Читайте на нашому сайтi: