Яким повинен бути фундамент для каміна »

Фундамент для каміна

Монтаж фундаменту для каміна слід починати з того, що в землі викопують поглиблення 20-40 см, згладжують її дно за єдиним рівнем, а після, ущільнюють трамбуванням.

Перший шар заповнюється дрібним щебенем або цеглою без розчину і ущільнюючи за допомогою трамбування. Ретельно утрамбовані гранули щебеню заливаються бетонним розчином. Після, можна починати основну кладку, контролюючи горизонтальність шарів щебеню або цегли. У тому випадку якщо грунт сирий, краще нижню частину фундаменту зробити з каменю і лише верхню – викласти з штучного цегли.

Фундамент необхідно зробити ширшим ніж основа печі каміна не менше ніж на п’ять сантиметрів з усіх сторін. Зовнішні сторони виконують колодязем як звичайну стінку, в півцеглини, ретельно цементуючи шви. Усередину цього колодязя закидаються дрібні камені, бій цеглини і заливають цементним розчином. Фундамент повинен закінчуватися на два ряди каменів нижче загального рівня підлоги. Перед верхнім рядом цегли монтують гідроізоляцію, яка захищає піч від вологи. Не можна об’єднувати фундамент печі з основним фундаментом будинку. Мінімальна відстань між ними необхідно витримувати близько п’яти сантиметрів, просвіт можна засипати дрібним піском.

Читайте на нашому сайтi: