Конструкційні елементи, наче скелет, утримуючи усі інші складові дерев’яної будівлі у потрібному положенні забезпечує форму та стійкість конструкції. І що надійнішим є цей скелет, то довговічнішим буде дерев’яний будинок, альтанка чи інша споруда.

Та досягти високої надійності конструкції неможливо без відповідного захисту, адже під час експлуатації конструкційній деревині загрожують:

– атмосферні фактори;

– біологічні шкідники (комахи, грибки);

– вогонь.

Для якісного захисту від цих факторів ТМ VIDARON пропонує професійні засоби «чорної» лінії, а саме: ІМПРЕГНАТ ДЛЯ ЕЛЕМЕНТІВ З ДЕРЕВИНИ та ВОГНЕЗАХИСНИЙ ІМПРЕГНАТ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ.

Та перш ніж приступати до нанесення захисних засобів, слід належно підготувати деревину. Найважливішим параметром є вологість деревини, що не повинна перевищувати 20%. В іншому випадку захисний засіб не проникне у деревину в потрібній кількості. Окрім того, поверхня має бути очищена від забруднень і пилюки.

konstr derewyna

У промислових масштабах для захисту конструкційної деревини застосовують автоклави. Зрозуміло, що в домашніх умовах така техніка не доступна, та вона й не потрібна, оскільки захисні засоби ТМ VIDARON можна наносити пензлем або методом занурення. При цьому температура деревини та навколишнього середовища має перебувати в межах від +5 до +30˚С. Під час нанесення методом занурення дерев’яні елементи мають бути повністю зануреними в робочий розчин не менше 30 хв.

ІМПРЕГНАТ ДЛЯ ЕЛЕМЕНТІВ ІЗ ДЕРЕВИНИ ТМ VIDARON

Засіб не вимивається, забезпечує надійний захист конструкційної деревини від комах, руйнівних грибків та атмосферних факторів. Також він не спричиняє корозії металевих елементів, що контактують із ним, а це дуже важливо, оскільки корозія може призвести до втрати конструкцією міцності та надійності.

konstrukcijna

Імпрегнат є як готовим до застосування, так і концентрат 1:9. Перед нанесенням готовий до застосування імпрегнат необхідно лише ретельно перемішати, а концентрат – розвести у співвідношенні 1кг засобу на 9 л чистої теплої води.

Для якісного захисту слід нанести два шари засобу з інтервалом не менше ніж 2 год. Якщо ж застосовували метод просочення, то дерев’яні елементи перекладають рейками і витримують не менше 72 год під накриттям.

Імпрегнат захищає деревину від небезпеки І, ІІ та ІІІ класів. Для захисту деревини, котра піддається дії ІІІ-го класу небезпеки (присутнє вимивання), витрата робочого розчину імпрегнату має становити 140 г/м3 деревини. Для І-го класу небезпеки загальна витрата імпрегнату має становити 600 г/м2, а для ІІ-го – 800 Доволі часто певні частини конструкційної деревини є елементами інтер’єру. У такому випадку їм потрібно надати привабливого зовнішнього вигляду. Саме тут проявляється ще одна перевага

ІМПРЕГНАТУ ДЛЯ ЕЛЕМЕНТІВ З ДЕРЕВИНИ ТМ VIDARON – захищену ним деревину можна опоряджувати будь-якими фінішними лакофарбовими матеріалами.

ВОГНЕЗАХИСНИЙ ІМПРЕГНАТ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ ТМ VIDARON

Засіб створює ефективний бар’єр, який ускладнює займання оброблених ним елементів і призначений для захисту деревини, що не зазнає вимивання захисних речовин. Він є двох видів: готовий до застосування і концентрат 1:4. Перед нанесенням концентрат розводять чистою теплою водою у співвідношенні 1 кг засобу на 4 л води і перемішують до повного розчинення.

Особливістю вогнезахисного імпрегната є те, що, окрім вогнезахисту, він ще й захищає деревину від грибків, плісняви, та комах (чотири функціональний захист). Щоб забезпечити чотири функціональний захист, необхідно затратити 1 кг робочого розчину на 1 м2 поверхні деревини (мінімум чотиришарове нанесення).

Дотримання рекомендацій виробника з використання захисних засобів ТМ VIDARON дасть змогу досягти якісного захисту конструкційної деревини, що, своєю чергою, гарантує довговічну експлуатацію дерев’яної будівлі.

Читайте на нашому сайтi: