Як вибрати зимові шини?

У багатьох власників автомобілів виникає питання: Які зимові шини купити? Які з присутніх моделей зимових шин на ринку найбільш підходять для умов експлуатації? Чим керуватися при виборі зимових шин?

Все більше і більше водіїв в Україні високо оцінює переваги зимових шин. Часто при покупці виникає дилема, як визначитися з вибором моделі, адже мало що простий покупець зможе зрозуміти виходячи від назви бренду та моделі і типу малюнка. Це питання є досить поширений при виборі зимових шин, від прийнятого рішення залежить Ваша безпека і комфорт.

Типи малюнка протектора зимових шин

На шинному ринку існують три типи малюнків протектора зимових шин, які можуть бути: спрямований, симетричний і асиметричний. Шини з направленим малюнком протектора є найбільш поширеними. На кожній стороні шини (боковини) є стрілка, яка вказує напрямок обертання шини. Зимові шини з направленим малюнком протектора чудово відводять воду, бруд і сніг з плями контакту протектора. Вони також мають дуже хороший коефіцієнт зчеплення особливо під час гальмування. Їх легко визначити за формою протектора які мають форму літери «V» або, як кажуть деякі «Ялинка». Коли автомобіль рухається, контакт зимової шини починається з гострих наконечників мають форму літери «Х», а потім продовжується вниз до краю протектора. Завдяки шинам з направленим малюнком протектора сніг виводитися з плями контакту і шина має краще зчеплення з дорогою.

Протектор зимових шин з асиметричним дизайном протектором відрізняються конструкцією малюнка які діляться на ліву і праву сторону шини. На боковині шини завжди матися інформація про те, як слід монтувати шину на диск. З внутрішньої сторони ставиться маркування «Inside», а з зовнішнього боку ставиться маркування «Outside». Внутрішня частина протектора призначена для відводу води, бруду і снігу з плями контакту, і повішення поздовжньої тяги. На цій стороні розташоване менше блоків, але вони мають велику кількість ламелей. Це сприяє ефективному дренажу і покращує коефіцієнт зчеплення. Зовнішня частина шини має більше блоків, що позитивно впливає на курсову стійкість. Рівномірний розподіл тиску, що діє на зимові шини при русі і на поворотах, зменшує знос і продовжує термін служби шини.

Асиметричний дизайн протектора шини все більше віддають перевагу використовувати для первинної комплектації виробники автомобілів преміум класу.

Який розмір шин вибрати?

З моделлю ми визначилися, але ще потрібно вибрати розмір зимових шин, який підходити для автомобіля. Кожна модель автомобіля має ряд типорозмірів, які рекомендує для установки завод-виробник автомобіля. Таку інформацію можна знайти в сервісній книжці до автомобіля і на кришці бензобака.

Також варто звернути увагу на індекс навантаження, який не може бути нижче, ніж рекомендує виробник автомобіля. А індекс швидкості на зимових шинах може бути нижче, ніж вказано виробником транспортного засобу.

З чого виходити при виборі зимових шин?

В основному при виборі які зимові шини купити ми відштовхуємося від рекомендацій знайомих, свого досвіду, відгуків в інтернеті, а так же результатів проведених тестів. Для того, що б зробити правильний вибір, Ви повинні самі для себе вказати ряд факторів, таких як в яких умовах експлуатується автомобіль, якість дороги, а також чого очікуєте від зимових шин.

Наприклад, якщо Ви їздите на високих швидкостях, а також різко входите в повороти, то тоді варто зупинити свій вибір на шинах які забезпечують хороше зчеплення з дорогою і відмінно реагують на рух керма. Якщо ж Ви багато рухаєтеся по місту де великий потік транспортних засобів, то Вам потрібні зимові шини, які адекватно реагують на рух керма і забезпечують мінімальний гальмівний шлях. Для частих поїздках по заміських дорогах, слід зупинити свій вибір на зимових шинах які зможуть максимальне зчеплення на засніжених дорогах.

Читайте на нашому сайтi: